Jump to content
Българският форум за музиканти

дрън и мяу от мен ;-) Little Wing - Jimi Hendrix


crifri

Recommended Posts

Здравейте приятели, преди година си купих китара и на дърти години взех да се уча. Скоро записах едно от любимите ми парчета и ще се радвам на мненията ви.

Китарата е Fender Squier Bullet Strat HSS, вокала записах с динамичен Shure, останалото е Yamaha MO8. 

 

 

Коментирайте и критикувайте без притеснение, благодаря предварително :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ма недей,бе,ша прецакаш некое сухожилие,

абе ,авторе аре не ни прай на маймуни тука,за една година въобще не можеш да влезнеш в час,камо ли с тремолото на китарата,а кат слушам се справяш -значи си некъв зъл гений,не е зле да туриш шестичката на първа с кутрето,както го свири Хендрикс..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Допускам, че автора на темата е свирил повече години на друг инструмент, отколкото на китара :)

 

Свиренето е екстра като за година, за пеенето имам резерви, но -  вкусове всякакви, явно така го чувстваш. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свири момчето, свири на бас, на пиано, на китара, и си изкарва вероятно прехраната като музикант, какво толкова?

То и аз свиря от сто години, пък продължавам да се уча всеки ден.

Важното е, че колегата се е справил прилично, записал е и извирил всички инструменти, изпял вокалите, някой ако може по-добре нека покаже

От мен само комплименти, другото е повече работа и по-малко спам. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравил си да кажеш преди коя година си купил китарата :D

Изпълнението е супер!

Пък аз, след няколко години дрънкане отивам да си счупя китарата в усилвателя...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кичо,приятелю,всички се учим,докато сме живи и никога поне аз няма да кажа,че съм научен,на мен ми става странно като някой ми каже- свириш страшно,ма аз си въртя стария блус с хард-рок звук и с хъс - става прилично понякога.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лелеее, неочаквано много коментари.... благодаря на всички!

 

Моля ви не чупете нищо и не си прерязвайте вените  ;-)  после как ще свирите.

 

 

това даже с очите си да видя, че някой го свири така след 1г. свирене няма да го повярвам : )

 

Забравил си да кажеш преди коя година си купил китарата :D

 

Наистина свиря от една година, китарката си я поръчах от Musicstore декември 2012, мога да изровя фактурата и да я снимам, ако това е толкова важно, а записа направих декември 2013. Преди това винаги съм имал акустична китара в къщи, но така събираше прах, всичко което можех да изсвиря преди, бяха обичайните 3 акорда и то в мисионерска поза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Допускам, че автора на темата е свирил повече години на друг инструмент, отколкото на китара :)

 

Свири момчето, свири на бас, на пиано, на китара, и си изкарва вероятно прехраната като музикант, какво толкова?

 

Така е, от години свиря на разни инструменти и си изкарвам прехраната като музикант, иначе съм образован тъпанар-класик  /барабани, тимпани, маримба... всякакви чукалки/  но класиката остана само за слушане.

Свирил съм по кораби като барабанист и кийбордист, после пиано барове ... дълга история :-) и забавна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

абе ,авторе аре не ни прай на маймуни тука,за една година въобще не можеш да влезнеш в час,камо ли с тремолото на китарата,а кат слушам се справяш -значи си некъв зъл гений,не е зле да туриш шестичката на първа с кутрето,както го свири Хендрикс..

 

Никого не бих си позволил да правя на маймуна. Това с тремолото най-лесно ми се струва, а за кутрето - благодаря.

 

Някой ако може да ми даде съвет за тона. Иска ми се да докарам чист, но мощен тон. Компресора помага донякъде, но повече вреди защото омазва нещата, поне на мен така ми се струва. Свиря с 0.10 и много дебело перо и доста удрям струните, това пък ми пречи да свиря бързо   ....  :wallbash:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Разбойник", кажи си резервите за пеенето,  за мен е важно.

 

Още веднъж благодаря на всички, много бири имам да ви черпя като прескоча до България  :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.