Jump to content
Българският форум за музиканти

Лампови усилватели размяна на лампи.


Recommended Posts

Наистина, голяма часто от темите ззавършват така, но как започват? Настоящото положение е нещо, като алергична реакция срещу масовия идиотизъм, неграмотност и простотия, които заливат, като цунами този форум от известно време. Доста хора се предадоха и вече просто не пишат тук. Като гледам, май и аз съм тръгнал натам.

Успех на всички през новата година!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При бърз ресърч излиза че EL34 има някакво руско подобие 6П27С, което нито е пълен аналог, нито е толкова лесна за намиране лампа.

Така че, ако мотива е евтини руски NOS лампи, не е препоръчително да се прави от любител, да не говорим неграмотен потребител.

---

Дори и да вземеш други EL34, пак е добре след монтажа да се направят замервания и настройки, за да не изпуши ампа при пълна мощност, или най малкото да не им съкратиш живота.

Иначе, слагай на твоя отговорност, може и да няма никакъв проблем, особено при по-тихо свирене.

То и сега не е ясно колко са ти подбрани като двойка крайните лампи :D.

---

По добре не барай крайните лампи!
С останалите може сравнително безопасно да се базикаш, да вадиш и слагаш различни от същия модел и да си играеш какво ще стане :D

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6П27С е екзотика - не съм виждал никога на живо  нито познавам някой, който да е виждал.Доколкото знам не е влизала в масово производство.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам за излиянието,но дори да си велик,не трябва да се държиш неуважително.

Това по някакъв начин се връща.

Последния ми пост тук.

Бъдете здрави.

 

Донякъде си прав, но виж нещата и от другата страна - едно е да искаш помощ, друго е да искаш помощ, без да знаеш какво точно искаш, а трето - да искаш помощ и след това да не се постараеш да я прочетеш(а и покрай нея, да прочетеш други неща).

Има поне няколкостотин популярни уебсайта, които в детайл описват направа на различни лампови, транзисторни усилватели, трансформатори, ефекти и други. Те са много по-добър ресурс за ръководства, от този форум. Помощ и съвет може да се получи, като се зададат правилните въпроси. Въпрос от сорта на "Как да си направя лампов усилвател" не е въпрос, който може да получи ясен отговор. Освен съвет за евентуално по-подробно информиране с основите и материята, с какво друго може да се помогне?

Съгласен съм, че човек не трябва да бъде високомерен, но доброто отношение, в подобни случаи, макар и да е добра черта на характера, не гарантира полезност.

Освен това, има много хора тук, в електронните теми, които редовно говорят, че отношението към подобни въпроси трябва да е добро. Прегледай, колко от тези хора реално помагат(адекватно) и помисли после, дали в крайна сметка, има нужда от толкова много адвокати.

 

Макар и след това да има полезни мнения, темата на практика завърши с поста на Сънчо.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се погледне обективно, причината за поста на lyubohar е персонално обусловена.

Няма поносимост от дълго време. Още от момента, когато на страниците на форума беше декларирал технически глупости, които оспорих. Например, как е модифицирал MV3 от 12 на 40...60 вата, с повишаване на захранващото напрежение.

Е, тук там може да се мине метър някоя изцепка, но подобна неадекватност е твърде показателна .

Манипулационното представяне по-горе е именно това, срещу което недоволства  - вижте колко съм велик.

Много боли, когато искаш да си велик, но се разминаваш с действителността. Целият ни живот е пълен с подобни случаи.

Ако си оценен, няма какво да подскачаш. Нещата са ясни. Когато обаче се опитваш непрекъснато да се вмъкваш с общи коментари, без значимост за темата и за форума като цяло, няма да се подместиш. 

 

Борбата както казват е епична. И безкрайна. Сегашният случай е един от многото по пътя.

Недоволни естествено има и не би било естествено да не е така.

 

Благодаря искренно на всички, които са показали с огромно число одобрения, своето задоволство и признателност за усилията ми да опазим форума от това, което BLR така цветущо посочи в поста си по-горе .

Благодаря и за единствена тема във форума (може би и извън него), за колегата Parni_Valjak, сполучливо наречена от съфорумник "Ода на благодарността", будеща възхищение и завист едновременно.

Глас народен, глас Божи !

Накрая, нали съм обективист,  ще завърша така  "ПО ДЕЛАТА ЩЕ ГИ ПОЗНАЕШ".

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.