Jump to content
Българският форум за музиканти

Squier Bullet или Squier Strat


Spoocter

Recommended Posts

значи като за начало да ви кажа здрасти на всички от Унгария :) аз живея там сега питам трябва да направя избор между буллет и страт коя е по добра кажете и цената им горе долу която е в България тука Страт струва 280 лева а буллет около 250 кажете колко струва в бг някой ако е виждал наскоро

 

пс. не задавайте въпроси защото имам достъп до интернет веднъж в седмицата и само в Четвъртък

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност има три различни марки : "Страт", "Булет" и "Булет Страт". Най-добра от трите е "Булет Страт", после "Страт" и накраяй "Булет". От трите единствено "Булет" няма тремоло. Относно позициите мисля, че и трите са с по 21. Еми това е, което аз съм забелязал, дано ти помогне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SHOWMASTER (или STAGEMASTER) за мен също е най-добрият модел на SQUIER, който съм срещал. Аз лично свиря със STAGEMASTER. Вярно, малко са по-скъпички от 200-300 лв., но си имат 24 прагчета, Флойд-Роуз тремоло, 2 хъмбъкъра (т.е. двойни адаптери) и един единичен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, но така вече коренно се различават от стратокастер-тип китара. Аз мисля, че човека неслучайно пита за стратове, предполагам понеже иска именно страт. И аз съм привърженик на двойния адаптер на бриджа - но с тия флойдове 2 двойни и един единичен работата много ми прилича на Ibanez. И при това с доста некачествен флойд и съмнителни адаптери. Имам чувството, че хората масово си купуват китари от този тип, без да имат никаква представа за какво са им толкова адаптери, но просто защото имат МНОГО адаптери. А и много китаристи са на мнение, че голяма част от евтините флойдове доста влошават звука на китарата.

 

Според много хора, с които съм говорил, стандартните страт-тремола и тези по-новите, които са на пилони, звучат по-добре, и са една евтина алтернатива на иначе доста по-скъпите евтини флойдове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с 22 прагчета са...

SHOWMASTER на SQUIER е най добра...

Това,че в България се внасят най-ниските бюджетни,"ученически",ако щете,модели - въобще не означава,че Squier са такава марка.Имат разновидности,които да ви вземат акъла - не мога да се съглася,че Showmaster е най-доброто,което предлагат. :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм ,че не вкарват всички модели на Скуайър.

Аз лично бих искал този модел:

http://www.squierguitars.com/products/sear...rtno=0344100538

Мисля ,че изобщо не е за изхвърляне

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм ,че не вкарват всички модели на Скуайър.

Аз лично бих искал този модел:

http://www.squierguitars.com/products/sear...rtno=0344100538

Мисля ,че изобщо не е за изхвърляне

Такава съм виждал във Райзинг Форсе, наистина е хубава :curse:. Лошото е че не помня колко парички беше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря на всички за помощта но може ли да ми кажете евентуално в бг каде се намира стейджмастер :D дали в рисинг форсе го има ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря на всички за помощта но може ли да ми кажете евентуално в бг каде се намира стейджмастер :godbless: дали в рисинг форсе го има ?

Да в xxxx има, но серията вече се казва Шоумастър.

Стейджмастър беше преди 5 години, когато аз си купих моята.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.