-
Similar Content
-
By FUB_HS
Привет на всички!
Извинявам се предварително, ако темата не е за тук. Имам една абсолютно смахната молба, имам желание да семплирам, въпроса е, че на семпъла, който съм се спрял, му нямам midi файл. Той е супер елементарен,има 2-3 тона в него, но се опитвам всячески да го направя в тоналност, но едия тон ми се губи яко, та дрънка.
Ще съм мега задължен, ако някой може да ми направи едно миди на този семпъл, в тоналност.
Това е семпълчето
1.wav -
By ares98
Искам да си взема първата миди клавиатура - стремя се да композирам оркестрална и филмова музика чрез Cubase И Kontakt, но в същото време искам да подобря инструменталните си умения на пиано, т.е търся нещо, което да ми даде най-доброто от двата свята. Бюджета ми е около 500лв
http://radoslavmusic.com/p/alesis-vi61 Тази или
http://radoslavmusic.com/p/yamaha-keyboards-np31-black тази е по-добрият избор?
-
By kamenangelov02
Здравейте, музиканти!
Честита Нова Година! Желая Ви много здраве и късмет!
Преди години свирех за удоволствие на няколко синтезаторчета (евтино Casio, Yamaha PSR 500, евтин Роланд), после се занимавах непрофесионално със софтуерни секвенсъри и семплъри - за keyboard input ползвах M-audio 61 midi клавиатурка. Сега щерката започва да пее детски песни и искам да се учим да свирим с нея.
Разгледах какво предлага пазарът и се спрях на това синтезатора посочен в заглавието:
Yamaha PSR EW-400
Хареса ми защото
1) има USB - ще мога да я ползвам с Reason, Pro Tools, примерно
2) 76 клавиша е - ще е подобрение над свирките, които съм имал досега (61 клавиша)
3) не лош външен вид и материали - клавишите са матови, някат дрънчене при ударно натискане (съдя от изложена в т-нополис e453)
4) не висока цена - 823лв, нова с гаранция, от словашки онлайн магазин.
Моля за Вашето мнение дали съм се ориентирал към правилния модел! Надявам се да има добри възможности в секвенсера - квантинизация, suffle/groove управление, няколко трак-а за лууп. Изгледах разни ревюта - не са много подробни, защото е entry-level свирка и едва ли е много популярна. Ако мислите, че има по-подходящ инструмент в този ценови диапазон и подобни възможности, моля, посъветвайте ме!
Поздрави!
Камен
-
By KAE
Познатия на мнозина от преди доста време подобен контролер "MIDI Bee", вече се нарича "MIDI Ant" ("МИДИ Мравка") - обикновено бива настъпван и върши доста работа за размерите си Този път подхода беше по-абстрактен, затова проблемите, които е способна да решава мравката, са доста повече.
Най-важното от новите неща:
- Футсуичовете този път са clickless, т.е. не щракат при натискане.
- Има MIDI In (за наливане на настройки и фърмуер)
- 2 жака за външни експрешън педали. И двата могат да работят едновременно.
- Може да изпраща всички 'къси' типове МИДИ съобщения (това са всички типове, без един). Има специален режим на работа, в който могат да се изпращат до 3 съобщения наведнъж при натискане или отпускане на който и да е футсуич.
- MIDI thru: всички съобщения, които влизат на MIDI In-a, биват препращани директно на MIDI Out-a.
- Може да си съставите списък с до 256 програми, които да адресирате последователно, като програмите могат бъдат с произволна стойност; същото се отнася и за банките (от програми). Това става със специална програмка за Windows.
- Може да адресира всяка възможна програма, във всички възможни банки, във всички възможни устройства.
- Дисплея е 3-цифрен и може показва програмите в линейно (например 1-128) или в режим 'банка.пач'. Има и допълнителни настройки като отместване и представяне в шестнадесетичен формат, така че почти напълно може да се емулират дисплеите на повечето процесори и други цифрови устройства, които са на БГ пазара. Или, можете да си направите изглед по ваш вкус.
- Номера на показваната програма може да се сменя от външно Program change съобщение. Това означава, че мравката може да се ползва и като дисплей.
- Може да генерира MIDI clock стрийм за тап темпо контрол (на дилеи и други). Темпото е в граници 20-300 BPM, с резолюция 1 BPM. Всички стойности се закръглят до на-близко цяло число BPM.
- 3 типа контрол над MIDI clock-a: с бутон (крак); твърдо конфигурирано темпо (настройва се само през компютър); или контролирано от експрешън педал.
- Левия и десния бутон могат да се разменят софтуено (специално за левичари).
- Налична е специална програмка за Windows за конфигуриране.
Та, какво означава всичко това?
- Вече не сте длъжни да обикаляте всички налични програми в любимия ви дилей (примерно), за да активирате подходящата. Вместо това си правите списък с най-често използваните/любимите/подходящите и ги нареждате последователно. Тъй като изпращаните номера на програми могат да бъдат каквито и да е (това значи и повтарящи се), в добавка с банкирания изглед, можете да постигнете перфектната организация на пресетите.
- Проблемът с невъзможността да адресирате пресетите, които ви трябват (с външен MIDI контролер), тъй като са разположени в различни банки ( както в случая с Timeline-a на Strymon ), вече отпада. (Още повече, че при въпросния таймлайн, пресетите се сменят с едновременно натискане на 2 бутона ).
- Показвания номер на програма вече може да бъде такъв, какъвто е на любимия ви процесор.
- Всички настройки могат да се съхраняват във файл на компютъра ви. Можете да имате настройки (файлове) за различни устройства, които да сменяте за няколко секунди.
- И най-вече, заради изброеното дотук, ще можете да ползвате мравката много, много дълго време и с много различни устройства.
Още детайли можете видите на >>> Страницата на МИДИ Мравката <<< (но само на английски).
-
By Koobenot
Здравейте, надявам се да съм уцелил раздела и предварително се извинявам, ако вече съществува такава тема, но понеже искам да споделя опит и имам няколко питания, които обхващат различни раздели, реших да пиша тук.
Използвам може би вече четвърт век Music Workstation-a Korg M1 заедно със sequencer-a Kawai Q80-EX за свирене на живо. Реших да подсигуря и да направя backup на цялата ми колекция от backing track-ове, които пускам чрез секуенсъра, с цел при повреда на секуенсъра те да бъдат просвирвани на живо от лаптоп с Windows 7 32 bit, който да го замести.
Файловете, които се просвирват от Kawai-я са записани на 3,5" дискети и са във формат ExSong (.SGX), който е сравнително по-малък от Standard MIDI File и съхранява миди съобщенията използвайки motif-ви, за да се пести място на дискетите. Не открих софтуер, който да просвирва такъв формат файлове, като съответно преобразувах колекцията си ExSong в Standard Midi File чрез функция вградена в секуенсъра. Важно изискване е имената на MIDI файловете да не съдържат малки букви и специални символи, за да може да ги чете компютъра и да ги съхранява. Позволени са единствено "интервал", главни букви и цифри. пример: (LET IT 2.MID). Файловете ги качвам на компютъра посредством неговото Floppy устройство.
Втората характерна особеност бе, че Korg M1 e работна станция, излязла на пазара преди въвеждането на General MIDI стандарта, което съответно означава, че всеки един от ExSong-oвете ми е програмиран да извиква и просвирва звуци, различни от подредбата на General MIDI. При преобразуването на EXSong в MIDI всички controller-и за промяна на темпо, Program Change, Pan, текущата бленда, с която ще се свири в определена песен и определен момент и т.н. бяха съхранени успешно. Ето ги и моите въпроси:
1. Какъв тип USB-МIDI Interface бихте ми препоръчали за просвирване на файловете от лаптоп, за да свържа лаптопа с Korg M1?
Доколкото разгледах в Интернет има два различни типа кабели - едните имат конвертиращо устройство по средата, другите нямат такова. Кой от двата типа би бил по-подходящ за моя случай и защо?
2. Ще има ли чуваема латенция при свиренето с Korg-a?
До тук успях да просвиря безпроблемно MIDI файловете ми от старото PC посредством - Gameport - MIDI кабел. Както знаете това е железен протокол, няма приоритет на пускане на устройствата (компютър - клавир), не съм и изпитвал проблеми при просвирването - нито от към латенция, нито от към забиване, пускане/изключване и т.н. Важно е да отбележа, че тук няма да се ползват виртуални инструменти, а просто ще се управляват вградени саунди в клавирa. Ще изпитам ли такъв проблем?
3. Кабела може ли да се ползва за Sysex patch-ове с цел обновяване sound library-то на Korg-a?
За тази цел използвам софтуерния инструмент MIDI-OX и с гейм порта не съм изпитвал проблеми. Какво е положението при USB?
4. Какъв софтуер бихте използвали за просвирване на MIDI файловете?
Първо опитах с Cubase SX 3, но той успява да се справи единствено с контролерите в началото на трака, а тези в неговия край, за промяна на бленда (Program Change) не се изпълняват от Korg-а.
Моят избор се спира засега на Cakewalk Pro Audio 9 и вградения в него софтуерен инструмент Virtual Jukebox. Софтуера се справя блестящо със всички контролерите Program Change, Volume, Pan, Tempo, независимо къде са зададени в продължителността на MIDI файла - началото, по средата, в края и т.н. . Знам, че софтуера е стар, но работи безпроблемно на Win7, a и върши точно това, което искам. В случай, че имате по-добро предложение, ще се радвам да споделите.
Ами, това е от мен засега, темата стана малко дълга, но ако успеем да я доразвием и завършим, ще постна подробен tutorial за цялата ми работа с цел взаимопомощ!
Благодаря ви предварително!
-
Recommended Posts
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.