Jump to content
Българският форум за музиканти

Търся микрофон


tefata98

Recommended Posts

Здравейте!
Търся си хубав микрофон  усб :)
Може ли да ми препоръчате нещо 150-200лв,а дори и да е втора употреба-няма значение.
Микрофон за вкъщи-да записвам кавъри :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.thomann.de/gb/audio_technica_at2020_usb.htm

+ малко акустични пана по стените и може да стане нещо :)

Весели празници!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Микрофон за вкъщи-да записвам кавъри :)

За кеф или за някой лев са тези записи? Щото ако е само за кеф и аз си записвам кавъри с микрофон за двайсетина лева.

http://vbox7.com/user:timosto

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма какво да им се "препоръчва" на тези микрофони - пълно е с такива навсякъде. Моят, с който съм правил горепосочените записи и тези в подписа ми долу е даже за 9лв скайп микрофон с малко жакче без USB.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ Добре де, нещо не разбирам. Има една приказка "по кефа ще ги познаеш".

Говориш за кеф, а искаш нещо, което не може да ти прави удоволствие.

Така можеш дори да се отчаеш от себе си, като се чуеш записан със микрофон на цена колкото "магистрална свирка" :greenball:

Обясни какво разбираш под кеф, за да стане ясно какво разбираш под тази дума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

^ Да, Валяк, прав си! И аз отскоро имам скъпи микрофони,  макар че не съм се изфуквал с тях в раздел "Фукня". Но когато спонтанно ми хрумне да направя някой демо-видео клип не ми се занимава да включвам "скъпите" си микрофони, а използвам евтиният си скайп микрофон, който винаги е в "бойна" готовност и дава достатъчно задоволително качество за демо записите ми. Ето този видео демо клип е записван със 9 левов скайп микрофон.Дали звука е чак толкова гаден?

И Честита Нова Година! :cheers2:

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лими, всичко е субективно. Например Паганини е различавал 1/8 от тона, други не различават и цял тон.

Едни са висока класа звукови специалисти, други изобщо не са. 

Затова споменах, че по удоволствието ще ги познаеш. 

Разбира се, само за запаметяване на определена идея, не е нужно да се ходи в Abbey Road (примерно). Но и това зависи от човека , който го прави.

А, пък аз не съм препоръчал DPA (Bruel & Kjaer) от 4000Е до10000Е, защото знам, че хора с такива необходимости и възможности не задават теми като тази.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕТО едно читаво USB микрофонче. И Audio Technica-та хич не е зле. :) Ако ти допадне да се занимаваш предполагам ще ги надживееш тея микрофони, но за начало са ОК. Поръчки от Томан се правят през MusicWorld.bg за да си спестиш транспорта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това тествах скоро : http://www.musicworld.bg/bg/m_4220000/i_46257/Superlux_E205U_USB_Condenser_Microphone.html             

Върши много добра работа, особено за домашни цели!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.