Jump to content
Българският форум за музиканти

Синтезаторът Vermona


dorchester

Recommended Posts

Здравей и благодаря за отговора. Макар и да не ме успокояваш напълно, поне ми даваш надежда, че нещо може да се получи. Явно ще трябва да му отделя повечко внимание на синта... По-нататък, ако постигна резултати, ще ги споделя.

:hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 59
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Не знам, обаче на мен лично ВЕРМОНА ми харесват - и ако имам мято бих си взел такъв... Иначе да го разкрваш по концерти - ама яко, а? Да свириш на концерт с ВЕРМОНкА ха-ха - Готино ще е !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То си е направо цирк :angry:

 

Имам видеозапис от репетиция, със по-стария ми вермонски орган свиря. Там имаше една ръчка, нещо като ефект се задействаше. Обаче хората са я монтирали от долната страна на корпуса, демек: заставаш на един крак и с колянце я задействаш, като внимаваш и за амплитудата. :blink: Гениално!!!

И гледате как Дора се клатурка от време на време като замаяна, свири с две ръце, пее беквокал и същевременно извършва някакви странни движения...

 

А иначе, звука на тоя орган много си го тача. Но на концерти - не е идвал с мен. Много тежи бе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам еди МАТАДОР - мисля по-старо име някой модел на вермона

малко е насипен+един генератор е за ремонт

ако някой го иска да свирка - без пари го давам - само да му върши работа

не искам да го хвърлям.

 

В момента е в Русе - така че когато съм там - мога да го дам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз скоро ще съм собственик на такова (Вермона де) и ако някой има ръководство, нека го предложи, пък ще видим аз какво мога да направя за него/нея ;)

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай, не разбрах.

 

Ще си собственик на Вермона - орган или синтезатор?

Не че имам ръководство, то няма нужда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Ако това е хумор, не го разбирам :singer: , а ако не е - смятам, че е ясно, след като е (запитването) в тази тема :curse:

 

Относно ръководството - въпреки че ще ставам инженер, държа на него - най-малкото като не ти е необходимо, защо не можеш да си направиш звук :twisted: , А?

 

Поздрави!

Редактирано от ...taka li e? - a taka.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ ...taka li e? - a taka.:

за да не ми се сърдиш, си направих труда да потърся малко user reviews,

 

Както виждаш, пише и хубави, и лоши неща. Едно изречение се набива на очи: "German manual absolutely useless.", т.е ръководството е непотребно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както виждаш, пише и хубави, и лоши неща. Едно изречение се набива на очи: "German manual absolutely useless.", т.е ръководството е непотребно!

Това че някой си, дето го е дал това мнение, не разбира написаното в ръководството, не означава, че ръководството е непотребно. Не знам дали ти е известно, но повечето хора ги мързи да четат и почват направо да си цъкат - не че има нещо лошо в това - аз уважавам изследователското желание у човека, но рано или късно, нуждата от откриването на топлата вода изчезва ;) . Мисля, също така, че не е полезно да използваш непълните възможности на инструмента си, поради незнание - това говори лошо за теб, а и е обидно, в крайна сметка и за свиреца, и за инструмента, и за другите творци, които биха се справили по-добре, ако разполагаха с въпросния инсрумент...

Та такива ми ти работи :curse:

 

П.П.:

Благодаря ти за направения труд :singer:

Редактирано от ...taka li e? - a taka.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж, като намериш Manual, ще бъдеш ли така добър да споделиш полезните неща? Не се бъзикам.

По едно време търсих в нета, но нямаше (само един платен download).

Аз си представям, че едно ръководство може да опише възможностите на инструмента, да ти даде указания къде какво се намира. Но нататък... само ухото ще ти помогне, да знаеш! Тъй мисля аз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...
Аз скоро ще съм собственик на такова (Вермона де) и ако някой има ръководство, нека го предложи, пък ще видим аз какво мога да направя за него/нея ;)

 

;)

 

Нещо стана ли, колега?

 

Ти стана ли собственик?

 

Аз за себе си да кажа, че изобщо нямам напредък - поради липса на време и желание...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти!

Съветвам те да пратиш e-mail на този човек:

lutz@wuerker.de

Той се грижи, като че ли, за "музея" на Вермона.

Преди време ми попаднаха два Регента (лампов и транзисторен) и човека веднага ми изпрати схемите им, за да си ги ремонтирам.

Убеден съм, че ще имат и манюали там.

Да не говорим, че основната информация тук и там за този синтезатор е именно от него.

Редактирано от drgoa.r
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.