Jump to content
Българският форум за музиканти

Синтезаторът Vermona


dorchester

Recommended Posts

Снимки нямам трябва да отида на село да го изровя но ето описание; много тежък, дървен с червена кожа, една октава с кафяви клавиши три с бели, има едни големи цветни бупони отгоре, отваря се с голям капак отгоре като ковчег,гати сравнението но е така. :recourse:;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 59
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Да точно един от тях е.С такъв съм започнал. Ех като гледам тези черно бели снимки и тези платки и тези лампови стапала, славни години бяха все им правихме ремон по време на свирене, имах МВ-3 и МОНО-25 и ехолана с една лента от магнетофон

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:surprise: Аз съм горд собственик на Vermona Formation 3, свирил съм и с въпросния синтезатор, направи ми добро впечталение честно казано. Особено ако му оцветиш звука малко с ефекти ще стане съвсем като истинско :yahoo: Редактирано от Stoyko Lisichkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, ама ще ме накарате накрая да му изтупам праха и да го подхващам, значи. :cheers2:

Редактирано от dorchester
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Аз се чудя какво чакаш още.. След 30 години живот и здраве ще му изкараш много пари ако го продадеш :cheers2: Ама наистина синта за мен е напълно използваем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам един стар Crumar, който съм го оставил на дядо ми и човека го ползва за поставка на цветя... :)

Иначе става за ташак да си свириш бас с него - все пак е аналогова/топла свирка :lol:

Чакам деня, в който този синт ще е такава антика, че ще струва 1,000,002.50 лв.

(2.50 лв. за нова поставка на дядо ми) :)

 

crumarperf.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм свирил с Вермона.

Даже с два модела. Единия е синтезатора от препратката, а другия е двуредов с друм???

 

Много леко се свиреше (на времето) с нея.

 

Дръм композера можше да миксираш 23,4,...n броя стилове в един!!!

 

10 години по-късно Roland въведоха във VA7 функцията стил морфинг :thumbs_up::crying::hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ignis, напълно си прав :hysterical: явно тази машинка е повредена щом е кофти звука, спомням си в казармата сменяхме чип - на ел.пиано Вермона слагахме някакви щуротии, и изгорихме една интеграла... ужас и то взе само да хърка като пребито псе, та от роднини в ГДР - пратиха ни интегралата - и о, чудо, "вафлата" засвири пак - то беше радост... а и отървахме заплахата от карцер за повреда на армейско имущество... :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ Калине, формациата ми има ритъм бокс ER9, който звучи като парен влак, тая седмица ще запиша някой друг семпъл да се посмеете :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ Калине, формациата ми има ритъм бокс ER9, който звучи като парен влак, тая седмица ще запиша някой друг семпъл да се посмеете :metalist:

 

Де да знам, то че смешно, смешно! Ама голям кеф беше на времето!!!

 

Малко носталгия ме обзема при тази мисъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 months later...
С риск да ви разсмея до сълзи... ще питам:

 

 

Имам си един харизан синтезатор Вермона. Много, много стар. Много, много запазен (всичко си му бачка).

 

Еми, така и не можах да докарам звук, който на нещо да прилича. Не стига, че е монофоничен, ами на всичкото отгоре блендите му напомнят единствено на музиката от "Ну, погоди", когато се изобразява някой пиян или ударен по главата как залита. :think:

 

Питам (конкретно) дали някой не може да ми даде някакъв акъл - поне да докарам една солова бленда. :greenangel:

 

Аз пък искам да те питам дали би ми го продал тоя синтезатор?

Пиши на ЛС!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

'92 - '93 държахме залата за свирене в училище

оттам ни свиха такъв клавир Вермона, както и 6 канален миксер също Вермона

има голяма вероятност това да е същия клавир

имах съмнения, кой може да го е свил, но нямах доказателства

заради тази кражба затвориха залата... :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък искам да те питам дали би ми го продал тоя синтезатор?

Пиши на ЛС!

 

 

Отговарям в темата, а не на ЛС,

защото още някой може да се "изкуши" да купува...

 

Отговорът е НЕ, няма да го продам.

 

В момента даже не го знам къде е :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.