Jump to content
Българският форум за музиканти

Звукова карта


mmanson

Recommended Posts

здравейте , утре отивам да си купувам нова Звукова карта и съм на седмото небе от кеф . :godbless::) :) разполагам с може би към 100 лв , та хайде да ме насочите към някаква добра за тази цена горе-долу ? главно ми е тая Звукова карта за запис и свирене у нас ( китара ) , ако е яка саунд картата ще се превърне ли в добър и мощен процесор моя Комп ? съхсто така звука дет ще го вади хубав ли ще е ? а да и днес чух за няква китарна карта ли нещу такова , има ли такъв звяр?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kakва карта ще си купуваш?

 

Вземи Audigy4 или Audigy2. И двете нямат нищо общо с професионалните карти, но колкото за свирене вкъщи и демо записи, ще ти свърши добра работа.

 

Ако имаш количество рам, и добър процесор, компа наистина ще се превърне в добър китарен процесор.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.00 ГБ рам 2.01 гхз , и колко пара струват тези карти ? ае да ми дадеш и линкове към някои добри програмки плз , мн съм ви благодарен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Картите са около твоите финанси, може малко отдолу, или отгоре.

 

Creative Audigy 4 e okolo $50.

Качи си и КХ драйвери за нея.

 

Програми после;).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси , а има ли някакъв сайт за on-лайн поръчване че тук в Кържали няма тези карти ? И от де да ги намеря тези КХ драйвери ? мерси мНОГО

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси , а има ли някакъв сайт за on-лайн поръчване че тук в Кържали няма тези карти ? И от де да ги намеря тези КХ драйвери ? мерси мНОГО

http://www.asio4all.com/

a колкото за дставките , ми разтърси се из нета и може и да намериш

http://www.asio4all.com/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък НЕ препоръчвам КХ, особено, ако колегата е новобранец в компютърните техники и конкретно звуковите карти! ;)

 

А другата оферта? Асио4алл на крейтив платка?!?! Ар ю киддинг ме? :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами да не съм на вътре с картите , сега моята карта ми е вградена и как да си сложа нова ако си купя ?

после , какъв софтуер ще ми трябва и т .н. ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бре хора криейтив си имат всичко както трябва откъм драйвери. Що да си пре..системите. Аз Асио4алл пробвах на един Лайв 5.1 дето няма Асио драйвери ама за Аудижи няма смисъл...нали? Или бъркам

Редактирано от jabatajabata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе КХ драйверите са определено по-добър вариант от ASIO драйверите на Creative, но пък за сметка на това е толкова досадно и неприятно човек да се бори с тях, че не знам дали ще му издържат на човека нервите.

 

Иначе КХ работи перфектно с SB Live и Audigy. Смисъл при Audigy-то има, защото изглежда, че с КХ драйверите натоварва по-малко процесора и държи по-ниска латентност, поне с моите карти и на моята машина.

Редактирано от niki123bg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

драйвърите на креатив са ужасно бъгави и тежки - аз съм с 3гхз Р4 и чакам доста време докато ми зареждт лъскавите простотии на креатив, с КХ не е така, само дето са "леко" сложни, но пък са мноооого по-гъвкави и картата с тях бачка чувствено по-добре (усеща се даже по звука който свири - има по-добра динамика)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да речем, че съм изпаднал в заблуда и съм склонен да тествам КХ на друго ХР, който ще сложа само за тази цел. Разбрах, че има много добра поддръжка на АСИО и са перфектни да си играе човек в Кюбейса да речем. Но искам да питам дали следните неща ги има в КХ:

1. Няк'ав питч шифтър (китарата и баса ми са настроени в Еб и ми трябва да процесвам МР3-ките).

2. Поддръжка на SoundFonts (трябва ми за Гитар Про).

3. S/PDIF passthrough за 44,1 и 48 КХц (без upsampling към 48 КХц - трябва ми за плейване на ДТС АудиоСД. Ползвам ресийвър с декодери).

Благодаря предварително!

 

П.П. Това в никой случай не е заяждане, просто наистина ми е интересно, защото ако отговарят на тези условия съм склонен да ги тествам драйверчетата! :P

Редактирано от Baby Thomas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че ще отговорят на почти всички условия.

 

По темата - AsioForAll драйвера НЕ РАБОТИ ДОБРЕ С КРЕАТИВСКИ КАРТИ, КОИТО СЪМ ПРОБВАЛ(Audigy1, Live SB060).

 

Kx драйверите си работят много добре, и са предвидени точно за серията карти на криейтив.

 

Kx драйверите - ами пробвай да напишеш в google "KX driver" :read: , вече такива въпроси задаваш, толкова ли е трудно да потърсиш?

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.