Jump to content
Българският форум за музиканти

Как да постигнем желания китарен тон


musicman

Recommended Posts

Вижте на какво попаднах, мисля че всеки трябва да го изгледа. Това видео е нещо много повече от това как да постигнете звука на любимите си китаристи, тук ще научите от какво зависи крайният звук. Какво различава отделните китари и усилватели, как да ползвате ефектите и т.н. Дано да има и втора част.

 

MUST SEE!!! 

 

http://youtu.be/Xv9zA4UbOeE

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добро видео. Аз лично съм на мнение, че човек трябва да пробва колкото може повече техники и джаджи за да разбере кое е "неговия" саунд :)

Редактирано от 7thString
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма лошо да пробваш, но първо трябва да имаш някаква основа. Защото сляпото тестване не води до резултати. За това горещо го препоръчвам това видео. Макар да има много още какво да се каже по въпроса, може да се научи много, дори от по-напреднали китаристи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма лошо да пробваш, но първо трябва да имаш някаква основа. Защото сляпото тестване не води до резултати. За това горещо го препоръчвам това видео. Макар да има много още какво да се каже по въпроса, може да се научи много, дори от по-напреднали китаристи.

Амин, това се опитвам и да правя. :>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Вас само суперлативи досега - от мен яко критика.

За мен дедко се упражнява да свири.

Вика, сега ще Ви покажа, как да звучите, като Енгъс Янг ,

взимате китара Гибсън СГ Енгъс Янг модел и Маршал плекси пак като на Енгъс

- и звучите като Енгъс. ДА, АМА НЕ. Дедко въобще не звукна като Енгъс.

После, китарка Фендер (задължително Блеки сигничър) и лампов Фендер туид ЕК модел - хоп Ерик Клептън.

ДА, АМА НЕ. Пълен провал, това не е уоман тон, а някакъв там тон.

За съжаление пръсти и душа в Суитуотър, че даже и в Сам Еш все още не продават!

 

Ох, в момента видеото стигна до така нареченият браун саунд.

Няма браунд саунд, браун е, ама не в правилният смисъл.

А, ако беше Еди и със Зумче, пак щеше да е браун....

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

осле, китарка Фендер (задължително Блеки сигничър) и лампов Фендер туид ЕК модел - хоп Ерик Клептън.

 

ДА, АМА НЕ. Пълен провал, това не е уоман тон, а някакъв там тон.

Въпросния е с СГ,игра с тон контрола на двата адаптера,некои са виждали Клептън само от по-новите му години и дали са слушали Крийм..

Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой никъде не е казал, че ще звукне като който и да е. Човекът показва кой какво използва и как. Видеото няма за цел да научи някой на техника на свирене. Според мен начинаещите а и не само има какво да научат. Целта не е да звучиш като някой а да видиш кой как си постига звука.

Аз не разбирам Тони, какво точно очакваше да се случи? Да излезе някой и да засвири като Ангъс ли?

Пак се почна кой разбрал, недоразбрал - важното е да се намираме на приказка. А и не е речено, че всички трябва да го разберат де. Ти като ги разбираш повече нещата, покажи им ти на хората.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оп,сега го загледах(звера заспа) :greenangel: ,ми то човека си го показва уомън тон на Клептън,кви Блекита тук,бе Тони,а за звукоизвличането е ясно ,то не става да погалваш китарката лекичко и да звучиш агресивно- повече атака иска,но може да пипаш тихо и да звучи чисто,това им е най-хубавото на ламповите усилватели - динамиката.

Ма сичко тръгва от (остатъка)мозък,който контролира пръстите и всичко нататък по веригата звук,след време мозъка разбира ,че многото гейн пречи в общия саунд в повечето случеи :)

Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малине, дали с Гиби Сг или с Фендер Страт, Клептън, като засвири винаги има запазена марка тон.

Не сме от вчера в играта и ние е ясно, каква е дефиницията на "уоман" тона и че е

препоръчително да имаш Гибсън и да сложиш волюмите и тон контролите на средата и да избереш средна позиция на

на ключа. И какво от от това, нямаш ли добро звуко-извличане, нямаш тон, независимо за колко хиляди щатски долара имаш гиър. Човекът от видеото това ми показва - винаги ударя греда, макар че разполага с точният гиър.

Не може да изкара таргетният тон, въпреки,че има необходимият гиър.

 

Това му се вика паралакс. (две различни гледни точки към един обект)

Някои възпримате това видео, като добро, полезно и поучително.

За мен също е поучително, но ми дава друга гледна точка и насока на мислене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не търся vintage звучене, още по-малко искам да звуча като Клептън. Това видео ми показа, че адаптерите ми имат повече от една позиция и Tone потенциометрите на китарата ми имат приложение и не е нищужно всичко да е на 10 постоянно. За volume потенциометрите се усетих, че няма да науча кой знае колко с транзисторен амп. Така че за всеки по нещо. :>

 

Другито е че колкото и пари да хвърлиш по сигничър китари и ампове, не е гаранция, че ще постигнеш желаното звучене.

Редактирано от varbanov85
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, който иска да чуе тона на Ангъс да си пусне AC/DC. Тук става дума за друго. Кой разбрал - разбрал. Радвам се, че има и такива ( за които видеото е полезно ) все пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видеото не е за това как да звучиш като някой, а събирайки синтезирана информация да се опиташ да създадеш свой собствен тон. В началото с това започва човека. Полезно е да се ориентира човек вместо да търси хиляда видеа и статии с едно да добие бърза представа. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.