Jump to content
Българският форум за музиканти

Изчезнаха ми записите в Уав-овете


Fenix

Recommended Posts

Софтуер - Адоби Аудишън

Китара - Дист - СигмаТел Аудио

 

Здрасти.

 

От известно време съм се хванал да запиша кавър на една моя много любима песничка. Записах си аз вчера к'вот' записах и сейвнах всички файлове във DVI/IMA ADPCM wav формат. Не че знам какъв е, просто исках да са Уавове и тоя беше първия на който попаднах докато сейввах вчера (аудишъна има много).

Днеска като отворих сешъна и всички уавове са празни, има само една червена черта през тях. Самите файлове са по килобайт и нещо вече (просто са празни) и единствената следа, която остана от вчера беше само факта че експортнах всичко като мп3ка накрая и аз не знам защо (само че експортнах микснат файл и сега ги нямам отделните), но както и да е, те не бяха толкоз важни.

Някой да има идея какво е станало? И как да не става повече? (е, поне няма повече да експериментирам с уав формата...)

 

ето как изглеждаше всичко вчера

 

а ето как изглежда сега

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз тотално се разочаровах и разкарах Аудишън-а, след като имах вземане/даване и с версия 2.0. Конкретно по темата имах сходен проблем с някакви уж стандартни .WAV файлове, които обаче не се четяха от нищо... :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако има някой, който очаквах да пише в тая тема, беше точно ти, ама след като и ти няма какво да кажеш по-въпроса, значи е лошо положението :lol:;);)

 

Както и да е, съвет от мене - не се занимавайте със уавове в Аудишъна ;);)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единственото решение е да го отвориш файла с аудишън и да го сейфнеш като "Windows PCM"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече няма ефект. Уавчетата са по 2 кб и са по-къси и от секунда и празни. Пробвах го и нямаше ефект.

 

Мерси все пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

както каза колегата по-горе - Windows PCM - само така става :greenangel: 1:24 да речем и става супер

и не я плюйте програмата - много си е добре даже, за непретенциозни самозаписващи се като нас :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С риск да обидя някого ще кажа, че никоя от утвърдените програми от рода на Кюбейс, Сонар, Аудишън и т.н. не е чак толкова лоша, че да бъде отречена тотално. Проблемът почти винаги е в "задклавиатурното устройство", което не знае какво да прави и по някой път просто натиска някакви копчета с надеждата да улучи правилното. :think: :green:

@Fenix, от к'ъв на к'ъв реши да сейваш точно в DVI/IMA ADPCM формат?? Ами преди да натиснеш копчето що не пита гугъла аджеба какъв е този формат и за къде е.

А и останалите дето плюят по Аудишъна - мислите ли, че Адоб са толкова некадърни, че да не могат да направят нещо толкова елементарно с "уж стандартните .WAV файлове, които не можело да се четат никъде другаде"?

Ай мислете малко преди да давате 'умни' съвети...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Накратко казвам, няма да обяснявам защо- причината е в ADPCM формата който си избрал и който "леко" не се понася с audition-а. Опитай да отвориш един такъв малък файл с hex едитор и виж какво има записано в него.

 

Винаги като създаваш БД за звукозапис използвай стандартен PCM за да си нямаш проблеми :virtuoz: Тва е чист, некомпресиран wav.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва е чист, некомпресиран wav...

... с прочутия за wav-файловете огромен размер :rolleyes:

Няма какво повече да говорим ... Взехме да се повтаряме един друг .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.