Jump to content
Българският форум за музиканти

Любимо соло


CyberGene

Recommended Posts

аз май нямам любимо соло на моите фаворити (Пейдж,Кариа,Хенкок,Феранте,Маейс,Шериниън ит.н.) защото всяко има характер и е по скоро въпрос на моментно предразположение от моя страна,това което ще ми допадне в дадем момент! Със сигурност обаче си имам любимо парче - September 2nd(по-точно на лайв изпълнението му(има го в data.bg)) , нa Mишел Петручани B)

Редактирано от Drums_master
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност обаче си имам любимо парче - September 2nd(по-точно на лайв изпълнението му(има го в data.bg)) , нa Mишел Петручани B)

:P;);)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък се присетих за други две много яки солца - Leutenant is Driving на Nighthawks и Change на Bugge Wesseltoft - и двете са на Rhodes и просто режат глави от глезените

Редактирано от ecmjazz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси и форума как не може човек да си редактира нещо само два часа след като го е написал.. Мисълта ми беше че на първото парче съм пропуснал една буквичка в името ако някой случайно го интересува - пише се lieutenant. btw албума на Nighthawks от който е парчето го има тук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе Топсъне, това за втори път го казваш - Кийт Джарет не си повтарял соло... Каква е тая скоропоговорка??? Покажи ми две сола на който и да е от известните джазмени, дето се повтарят??? Какво имаш предвид под повторение - поне 8 такта едно към едно ли? Щото ако имаш предвид шаблони, аз мога да ти покажа на всеки един от джазмените, включително и на Кийт Джарет, конкретни различни сола, в които има едни и същи шаблони - нещо, което е част от джаза, мен ако питаш. Но иначе наистина не мога да разбера за какво точно повторение говориш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само искам да уточня, че нямам нищо против Кийт Джарет, нито пък искам да се заяждам :no: Ама ми звучи супер странно да кажеш, че всички останали джазмени си повтарят солата. Имам предвид - сигурно и най-слабите джазмени не си повтарят солата! Аз дори не знам дали да се нарека музикант, а още повече джазмен, и въпреки това не мисля, че си повтарям солата - да взема да ги научавам наизуст и да свиря всеки път едно и също примерно. Е, може понякога нещо да съвпадне, ама е по случайност и поради липса на голямо въображение и настроение от моя страна ;) Това да се научи соло наизуст според мен го има при класическите музиканти, които не са много на ти с теорията, които не могат да импровизират и си измислят нещо като соло вкъщи и го наизустят.

Абе както и да е, може би си имал друго предвид, аз затова повдигнах въпроса. Мир да е! :no:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето пак леки издребнявания.обяснявам:това,че казвам,че Keith Jarrett не си повтаря солата,имам предвид,че той е гениален.ако си гледал концерти,ще забележиш,че повечето пианисти си имат така наречените фрази,които си повтарят(не са заучени,те просто си ги свирят),докато при горепосочения няма такова нещо.нищо общо няма със заучените фрази.ако ти си заучаваш фрази-това е твой проблем!то човек да не каже нещо.друго нещо,за което съм съгласен с теб е,че няма джаз пианист,който да си заучава солата.то няма такъв музикант,защото ако не свириш,не предаваш чувство,не си инпулсивен,то ти не си музикант,но ако прдължа още малко много ще се задълбая в обясненията си.мир!

Редактирано от Topsun
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравихме да споменем един истински космополит във импровизацията, който не само не повтаря соло, ами надали ще се намери някой който да успее да му ги копира-става дума за Cecil Taylor

:greenball::greenball::headbang::headbang::godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравихме да споменем един истински космополит във импровизацията, който не само не повтаря соло, ами надали ще се намери някой който да успее да му ги копира-става дума за Cecil Taylor

:greenball::greenball::headbang::headbang::godbless:

Да не отиваме в сферата на извращенията! :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.