Jump to content
Българският форум за музиканти

Любимо соло


CyberGene

Recommended Posts

мишел камелйо е голям!както съм казвал и преди по темата не ме кефи да се казва това кое е яко и не.то всички сола на който и да е са яки (щото са идентични),но просто се кефя,че има мнение различно от останалите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Имам много любими клавирни сола, но тук ще спомена само две, които са изпълнени на един и същи инструмент - хамонд орган. Макар, че не са джаз, ще ми бъде много любопитно да чуя мнението на някой от колегите от клавирния бранш за тях, защото мисля, че и двамата изпълнители Джон Лорд и Краиг Фрост биха стояли много прилично в джаз формация. Очаквам мнения. ;)

1. Солото на Джон Лорд от парчето "Rat Bat Blue" от албума на Deep Purple "Who Do We Think We Are".

2. Солото на Краиг Фрост от парчето "Black Licorice" от албума на Grand Funk "We're An American Band".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите уважения към вкусовете на всички, но аз така и не успях да се очаровам от клавиристите на "Театъра". Особено пък от Ръдес - с какво ви изненадва тоя бе? Преди да е почнал да свири, е ясно какво ще последва. Вярно, изключително талантлив пианист, ама какво оттук нататък?Да не е само той? Аз имам чувството, че негови ценители са основно почитателите на "Дрийм Тиътър". И ми е странно, че заговори ли се за прогресив-свирене, нещата все се свеждат до Шериниън-Ръдес. Да не би с тях да започва (или свършва?) прогресив-рокът? Почти не видях във форума името на Кийт Емерсън - а мисля, че всички тия малко или много тръгват от него (за Уейкман не отварям дума, щото беше обсъден като че ли по-обстойно). Оставайки с добри чувства към всички, ето няколко от моите любими (по-различни :D ) клавирни сола:

Jan Hammer "God Bird Change" (Al Di Meola "Electric Rendezvous" 1981)

Steve Porcaro/David Paich "Waiting For Your Love" ("Toto 4" 1982)

Jon Lord "Bach Onto This" ("Before I Forget" 1982)

Jon Lord "Burn" (Deep Purple)

Rick Wakeman "Roundabout" (Yes "Fragile" 1971)

И, естествено, Румен Бояджиев/Константин Цеков "Празник" (ФСБ "Кълбото" 1979) :read:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И, естествено, Румен Бояджиев/Константин Цеков "Празник" (ФСБ "Кълбото" 1979) 

 

е това е:Dи аз съм голям фен на ФСБ!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много ясно:)аз се чудя дали да не пъсна една тема за пианистите в бг групите,но трябва да ви кажа,че много малко са тези ,за които можем да си говорим без да ги направим за 2 стотинки.за това...по-добре да се сещаме и да ги споменаваме само:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз подкрепям ФСБ с двете си ръце!!! "Празник", за който навремето си спомням, че се мъчих няколко дена да извадя по слух само първите акорди - онези насечените (кой ти беше знаел тогава за такива акорди, ех... :rolleyes: ), а също и много се кефя на "Зимна Къща" - там няма толкова изявено соло, обаче има една бленда, не съм сигурен кой точно я прави (май Румен Бояджиев), но просто толкова добре ползва пич бенд и прави едно специфично подскачане при рилийз (може и да е програмирано), едно такова хем много българско, хем не... абе нямам думи! Страшни!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в момента слушам Carmen Cuesta-Shape Of My Heart(with Bob James)

 

не го бях чувал това парче в нейния вариант до снощи... днес не мирясах докато не открих парчето... ;)

 

много приятно парче с невероятно соло на един от любимите ми пианисти Боб Джеймс.

 

това става едно от любимите ми сола ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.