Jump to content
Българският форум за музиканти

Любимо соло


CyberGene

Recommended Posts

Jordan Rudess или Йордан Рудев както му викам аз като му послушам повече от 2-3 парчета и почва да ми писва и да ми звучи еднообразно.

Редактирано от LordOfIce
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...
Jordan Rudess- с риск да повторя- също много техничен музикант, но се съмнявам относно способностите му на композитор, той е по- скоро изпълнител и техничар както казах.

Ами...като не е композитор - на какво точно е изпълнител???

На песните на Тончо Русев ли?

И все пак - човек трябва да се съмнява във всичко ;)

 

;):D:hysterical:

 

За една година съм влизал 2 пъти в форума и забелязвам, че явно има нов дилър :bravo:

Съжалявам, но не се стърпях и ще съживя тази малко поумряла тема :P

 

Отдавна съм се отказал да споря на тема музика, а за DT пък съвсем...но бих искал да вметна обективно няколко неща.

Имам сериозни наблюдения над поне 3-4 човека, в много близкото ми обкръжение, които ще посочат Jordan Rudess като любим.

Въпреки това, същите тези хора имат рядко срещана музикална култура (по скромното ми мнение), завидна фонотека и огромно количество изсвирени ноти зад гърба си.

Хора, които не пишат по форуми, но които убеден съм, ако посочат любимия си изпълнител ще получат същия въпрос "Абе......ти само това ли слушаш?" :)

Ами...честно казано - аз не знам какво да отговоря на подобен въпрос?!

Модата май по-скоро е да се отрича тази група?!

Така,че....стига сме си пробутвали клиширани аргументи и нека уважаваме малко повече повтарящите се в мненията си "фанатици"

Лично аз смятам, че за да се "разболееш" от Dream Theater трябва да си изградил определени качества - нещо, което става единствено със слушане на много и различна музика.

Ще дам и един доста забавен, но показателен пример.

Известно време имах удоволствието да пускам Jazz в няколко клуба - за себе си, пришълците и за едно редовно ядро посетители, които живеят със и за тази музика.

Заради псевдонима ми (станало отдавна ясно от къде идва) са се правели незлобливи закачки и съм изслушвал с усмивка голяма част от нещата, които съм чел в тази и в други теми във форума за доста коментираните музиканти

 

Няколко пъти целенасочено съм си правил експеримент да пускам определени неща.

Реакцията 90% от случаите е била абсолютно еднаква:

"Пич, това което си пуснал е жестоко.....какво е??" - и се започваше едно стреляне на посоки в дебрите на големите имена, далеч от "роботизирани", "състезатели", "металисти", "механични" и т.н Театрали

"Ами .......An Evening With John Petrucci and Jordan Rudess" и Liquid Tension Experiment - казвам аз :)

 

Най-добри пожелания на всички...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О, една от първите ми теми във форума се е повъзродила ;) emo_tion1, да, много си прав, тези сола и мен много ме кефят! Особено на Хърбата този целият албум по принцип си ми е един от най-любимите, а към неговите сола винаги мога да направя само :wub: Съвсем скоро му транскрибирах солото от Future2Future - This is Rob Swift и установявам, че когато човек разглежда солата толкова подробно - нота по нота, се вижда още повече колко е гениален!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хърби ми е един от любимите, от тези 4-рима по горе които изброих, може би той е най креативния в смисъл, че е най-разностилов от всичките. Иначе всичките са гении. Специално при Хърбака много ми харесват излизанията :thumbs_up: . Примерно ако хармонията долу е G7, той прави арпеж в Ре бемол мажор, което си е негова запазена марка :) . Видях, че още в началото на темата си написал Summertime от албума Гершуин, където солото сцепва и понеже исках да напиша сола които никой не е писал досега се явява като причина да не го вметна и него :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно идеите ни за соло наистина съвпадат :thumbs_up: Точно същото и мен ме кефи при Хърбата - излизанията, ама не са хаотични, ами са си точно в някакви паралелни ладове, така че пак се запазва структура, абе уникален е! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хърби ми е един от любимите, от тези 4-рима по горе които изброих, може би той е най креативния в смисъл, че е най-разностилов от всичките. Иначе всичките са гении. Специално при Хърбака много ми харесват излизанията :thumbs_up: . Примерно ако хармонията долу е G7, той прави арпеж в Ре бемол мажор, което си е негова запазена марка :) . Видях, че още в началото на темата си написал Summertime от албума Гершуин, където солото сцепва и понеже исках да напиша сола които никой не е писал досега се явява като причина да не го вметна и него :).

 

 

Явно идеите ни за соло наистина съвпадат :) Точно същото и мен ме кефи при Хърбата - излизанията, ама не са хаотични, ами са си точно в някакви паралелни ладове, така че пак се запазва структура, абе уникален е! :)

що не вземете да се вземете двамата :):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, човека е веселяк явно. В профила му пише ако го познавате много ще се смеете с него. Еми то като слушаш чичо Стиви няма как да не те развесели :thumbs_up: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повече няма да ви спамя темата бе ,просто не се сдържах :thumbs_up: . Извинете , между другото вчера гледах един концерт на STUFF от 1976 г

Пианиста беше страхотеен ,изобщо целия концерт е учебник за фънки мюзик -особено за китаристите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.