Jump to content
Българският форум за музиканти

Behringer Instrument/amp Selector Ab100


musicman

Recommended Posts

Някой ползва ли тази машинка?

AB100_medium.jpg

 

Идеята ми е да включа 2 китари към един процесор и да си ги сменям лесно.

Чудя се дали има шумове, такива работи... че все пак е Behringer...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ми прилича на поредното "камионче" на Behringer "повлияно" от BOSS. :green:

 

В дадения случай - май това е първообраза:

 

Цък.

 

Между другото,TONY май продаваше такова,определено си струва повече от "копието".Мнението ми за Behringer е,че получаваш това,за което плащаш. :virtuoz:

 

LS-2 може да се ползва и като общо захранване на до 7 броя други ефект-педалчета на BOSS.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам го бос-а. Обаче това ми се струва, че не трябва да има нищо сложно в него и за това питам :virtuoz:

Иначе първообраза е доста сложен като изпълнение и има много по-големи възможности. На мен ми трябва нещо елементарно и ако няма шум веднага ще взема едно такова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е толко просто колкото изглежда :virtuoz:

Освен това не е въпроса само да няма шум, а да не яде от тона и от сигнала ;)

Бтв. марката с Б навремето имаха и доста свестни дивайси "мейд ин Германия" ама откак станаха само "мейд ин Чайна" ....:-/

 

Най-добре пробвай. По-добре Бос, а най-добре - http://www.lehle.com/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

боса ми има повече вьзможности

и се ползва от Уайснейк китарист - само дето не разрах от Реб или от Дьг

(и не го рекламиран защото е пред бартер)

 

а това изглежда директно крадено от Нобелс - пак германска фирма

 

Личното ми мнение е, че берингер са крадци

и трябва да бьдат сьботирани

което сигурно е невьзможно да стане

поне сега ако ми изпадне пак ГМ108(тук пьк амп симулаторната част изглежда крадена от теч21) - този пьт май ще си го задьржа(по добре е да се брькна за истиски ГТ2 като му дойде времето- като за цената му май може да се вземе 30 или 60 ватов берингер от тази серия ГМ)

така че основната теза на Тестамент - практиз уот ю прич

практикувай това което проповядваш

е трудно да бьде спазена

 

 

от друга страна фирмите си имат адвокати и да се оправят в сьда

според мен - берингер могат да бьдат подпукани яко от много страни

и да бьдат дикарани до фалит

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич на мене Владо Балев ми направи такова... супер елементарно е и нищо не "яде" от тона - става въпрос за точно това което искаш без разни сендове и ретърни. Аз също си го ползвам за да си сменям китари, но може и обратното с една китара да сменяш два усилвателя, което също е гот:dance:. Ставаше въпрос за 20-30 кинта някъде ми излезе...кутия всичко той си прави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.......теч21.....

Тек 21 е компанията.

 

А Digitech е Дигитек, защото и това често го чета като Дигите'ч'. Нема те'ч' в ингилизкия...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

малко оф ама за берингер гм108 - чудя се, дали е възможно да се свърже с по-голям (и по-качествен!) говорител и да стане едно много сполучливо усилвателче като за любителско дънене :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

малко оф ама за берингер гм108 - чудя се, дали е възможно да се свърже с по-голям (и по-качествен!) говорител и да стане едно много сполучливо усилвателче като за любителско дънене :godbless:

малко изродихме темата, но да - може

вържи го към един селешчън гринбек примерно

 

иначе по темата - тоя селектор на берингер го има в бургаския динакорд и според наблюдения на един пич не е зле - върши си точно това за което е направен идеално - честно да си призная тези евтините им камиончета са сполучливи, особено през готин амп :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другия вариант е да си взема експрешън педал или суич с който да се намалявам докато си сменям китарите :beer:

 

Или волиум педал....

 

Щото Боса е с много възможности и е скъпичък да и го купя за тая работа. По скоро бих си взел Берингер или бих си поръчал при НАудио :godbless: А може и при Владо Балев, нали съм му рекламно лице :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другия вариант е да си взема експрешън педал или суич с който да се намалявам докато си сменям китарите  :)

На процесора нямаш ли? :godbless:

В краен случай може да си направиш една бледна с master volume 0 :) и да я избираш като сменяш китарата :beer:

Редактирано от AXE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ако проблема е в шума при смяната на китарите той експрешън педала на Бос-а по подразбиране във всички пресети е Волюм педал - така че решението е просто относително, ако това е проблема разбира се :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами той по подразбиране е волиум ама аз го ползвам за засилване на гейна. или в повечето случаи е изключен защото ако искам да го ползвам за уа трябва да усиля докрай за да включа уа-то. Така, че ако ще е волиум педал трябва да е отделен експрешън или най-добре волиум педал между китарата и процесора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.