Jump to content
Българският форум за музиканти

Hagstrom Guitars


Stone Free

Recommended Posts

Някой да има опит с тия китари? Четох в нет-а, че са нещо като култува марка. Особено сред indie средите. Заради уникалната технология на тръс-рода ги водят като най-бързите. Поне така пише на сайта :rolleyes:

Били са спряни от прозиводство 83-та, и тая година отново са ги пуснали.

Обмислям да си шитна Епифона и да си зема една. Super-Swede която се вижда тук най ме дърви :) като че ли. Доста приемливи цени в сравнение с Гибсъни и тн. (тая е около 600 Евро)

Та някой тука ако има опит, да сподели

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм свирил за няколко дена в къщи една много подобна.Мойто мнение че би трябвало да вземеш Hagstrom.Имал съм и Епифон,изработката им е доста по слаба,а пък и адапторите на Хагстром са по-добри(в посока микрофонии най-вече)

 

Що се отнася до визия,спокойно може да се каже ,че изглеждат по добре от евтините Гибсъни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aaron North, сегашния китарист на Nine Inch Nails свири с такива.

Не съм чел много, но китарите определено са уникални. И бих я предпочел пред Епифона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено изглеждат перфектно, а и имат доста добри спецификации. Някой има ли идея откъде може да се поръча такова чудо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малка поправка: Super Swede, както колегата Angermeans ме светна, не е 600 евро, а около 500. Аз като гледах наскоро ги превръщах в долари и стана лека обърквация :greenball:

Мерси за мненията,

Доста известни музиканти свирят с Hag. Ама по скоро с оригиналните май, от 60те или там някъде.

Ясно, иначе, че моя Епифон не може хич да се сравнява с тях.

Абе, ще го бъде май...ама има няколко месеца дотогава, ще ъпдейтвам темата, като има развитие по въпроса :metalist:

Поръчва се по Интернет..в България не знам дали някой ги внася.

Редактирано от Stone Free
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Аеза да няма повторения (и изпилени модереторски нерви :thumbs_up: ) поствам само линкчето към фукнята

http://forum.muzikant.org/index.php?s=&amp...st&p=217891

пс не става нещо да се постне целия линк с таговете....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ой,

ето тука набързо един семпъл с Шведа. Мога май и по добре да свиря от това, ма на кой му пука така или иначе :virtuoz:

http://uploaded.to/?id=itc0m0

 

Записвано е през С-Амп на Н-Аудио :rolleyes: през процесора ми само за лек дилей и директно в саунд картата. Към 1:00 демонстрирам какво прави филтър суич-а. Свиря един риф на нек пикъпа 3 пъти: Първия път е без ефект от филтъра (на средна позиция), втория и третия са със филтър сутча включен съответно надолу и нагоре. Това което ми се счува на мене е, че долната позиция реже нагоре от по висока честота от горната.

Ако на някой му е интерсно, мога и други семпли да запиша, ако някой се интересува от нещо определено

 

Не знам вие как намирате саунда, но мене ме удря директно в третото око :virtuoz: Звучи гъзарски, и достатъчно 'смачкано' за по алтернативни насоки. Въобще не ми трябват ампове за по 5 милиона $.

 

Сега доста ефективно мога да се правя на Адам Джоунс...е почти де :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарката ти звучи много добре... можеш ли да обясниш какво представлява този филтър, как така променя звука, щом не сменя пикъпи...

С колко дебели струни е?

Редактирано от Tannen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е тва е звук

бравос, много добре

 

тва гледам че го дават някъв койл тап суич ама кой знае за какво е

най-добре го махни :)

Ма мене си ма кйефи :icon_shithappens:

То не е койл сплитера...той е в Супер Швед-а. В мойта китара е просто някъв филтър ефект...еквалайзер ли, ба ли го...

 

Китарката ти звучи много добре... можеш ли да обясниш какво представлява този филтър, как така променя звука, щом не сменя пикъпи...

С колко дебели струни е?

Еми не съм много сигурен, но е нещо като тон ефект предполагам. Трябва да се поразтърся в нета. В офицялния сайт също не пише много подробно.

Струните предполагам, че са 9ки...не съм ги сменял откак дойде...ама мойте на другите ми китари са 10ки, и тия ги усещам малко по тънки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 years later...

Да си дойдем на думата :)

 

Скоро смятам да си взема едно Hagstrom-че. Исках да попитам колегата дали е доволен от китарата, и дали някой друг от съфорумците е свирил на Хаг, конкретно Swede/Super Swede.

 

В Германия съм, така че вариантът е да я поръщам от Томан, и исках да се допитам до знаещите, преди да предприема някакви стъпки :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.