Jump to content
Българският форум за музиканти

Разстояние межди адаптери и струни


StewN

Recommended Posts

Преди време, когато взех първия си Гибсън Къстъм исках да направя нещата (сетъпа) както трябва - затова направо писах на Гибсън с директен въпрос как да направя сетъпа "стандартно". Ето какво ми отговориха дума по дума:

 

"... Here are some factory setup specs that may help:

 

Action:

12th fret treble=3/64”

12th fret bass=5/64”

1st fret treble= 1/64”

1st fret bass= 2/64”

 

Pickup height: (measured by pressing down last fret)

Rhythm=3/32”

Bridge= 1/16” 

 

Bridge height is based on the 12th fret action ... "

 

Дано помогне на някой с нещо. Имаше и още инфо, но то по-скоро е специфично и не е за тази тема.

 

Поздрави на всички!

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре е обаче да се каже, че гореспоменатите стойности са твърде условни и не винаги биха били най-добрия сетъп.

 

При мен нек адаптера е далеч по-ниско от препоръчаното. По този начин наистина се балансират добре като сила и честотно двата адаптера.

 

Човек трябва да съди с ушите си, а не с очите си. Понякога конфигурацията може да изглежда странна визуално (много ниско спуснат адаптер, или адаптер с голям наклон по посока бас/требъл) и в същото време да има готин баланс като цяло.

 

Онзи ден гледах клип с Дж. Линч - човека сериозно е свалил адаптерите в зоната на ниските струни (доста повече от "нормалното") и обратно в зоната на високите. Но явно това е рецептата при него за желания тон. Вие експериментирайте и намерете вашата формула, която най-добре ви пасва на ръката, китарата и апаратурата.

  • Like 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

стандартно

 

Не, колега, няма документ, описваш въпросния стандарт, за който питаш - нито ISO, нито EU, нито ANSI, дори и Пайнер и Криско не са стандартизирали все още разстоянието между струни и адаптери :)

 

Въпреки забавния отговор , предполагам че когато дадена китара напусне фабриката  е настроена по "дефолт" ( по подразбиране или стандартно дали е по ISO или БДС :whistle:  все там ) съответно екшън, височина на адаптерите и тнт или греша ?!  :wallbash:  или  всяка е  за себе си ,  Всичките ми китари са секънд хенд и са малко или много с преработки и сетъп и  не е ясно как са били преди..... та за това е въпроса как излизат сетнати  (ориентировъчно)

 

Точно от фабриките не мисля, че излизат стандартизирани. По-скоро като им се прави QC е в някакви приемливи (за проверяващия) норми на екшън, интонация и височина на адаптрите. После тия китари от фабриките сменят сума транспорт, лашкане и товарене, че все тая заводския сетъп...

 

По-скоро в магазина им правят някакъв "универсален" сетъп, който може да няма нищо общо с твоите предпочитания. (Както и конкретната китара).

 

При мен примерно бридж адаптера ми е доста "hot" и има повече кривоч (и като цяло нивото му е по-високо) от нек-а. Той пък (нек-а) от своя страна трябва да го вдигна, защото губи състейн рязко.

Абе, кофти работа се получава, ако следвам стандартните предписания на Ибанес за RG китарите им със сток адаптрите (INF). Различни нива на звука, единия криви, другия не, единия има повече състейн, другия не...

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.