Jump to content
Българският форум за музиканти

Custom лампа


Recommended Posts

:

 

Тия ВМБ къде мога да ги намеря/чуя? Колко пара вървят?

ВМБ вървят от 200 до 600 лева, стандартните модели...според мен за блус/джаз/фънк и лек до умерен гейн са добри..зависи какво търсиш естествено...

 

относно педалчета , например един тюб скриймър вади готин саунд,преди лампа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 40
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

bratmito,

ползваш ли някаква измерителна техника? Като виждам как сменяш Rk с каквото ти попадне, оставам с впечатлението, че игреш на тото, ама не знам точно кое

Aй стига с тая теория ве... тва е КИТАРЕН усилвател не хи-енд студиен или супер прецизна измервателна техника!!! Ако си гледал различни схеми на КИТАРНИ усилватели ще видиш-от катодния резисторт регулират гейна - тоест никой не го бърка режима - в повечето схеми ползват аноден резистор 100к или 220к а катодния се мени според усилването което се иска в стъпалото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо те дразни теорията? Грешна ли е? Или просто не ти харесва?

Ако имаш предвид регулиране на усилването с катоден резистор, то не става за сметка на промяна на постояннотоковия, а на променливотоковия режим. Това сигурно ти е ясно, само си го пропуснал.

Друго да те дразни?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не бе не ме дразни и то никак - даже е полезно че тук има хора като тебе които са доста напред с нея, но исках да ти кажа че при китарните усилватели почти всичко се базира на опити и на слух, а не на изчисляване - всеки иска усилватела му да звучи добре за него, а не да има оптимален режим на лампите

:lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:wall: :wall: :wall:

..при китарните усилватели почти всичко се базира на опити и на слух, а не на изчисляване - всеки иска усилватела му да звучи добре за него, а не да има оптимален режим на лампите...

Да бе точно така е...

Те и фирми като Soldano и Custom Audio и те така правят...

Сглобяват една камара елементи и хай тек лампи за по 200 долара едната и квото излезе...

Слухтят яката... :lol:

Пък ако не ги кефи резултата събарят и почват наново...

:wall: :wall: :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не бе грешиш - докарват 10 тира с измервателна техника за 100милиарда от наса и с нея мерят всеки амп и подбират всяка лампа - ако дава 0,0001% отклонение го бракуват :P

 

по логиката на някой хора модел на маршал от една година (примерно) е с 1к, а от следващата с 820r резистор на същото място и няма катоден кондензатор, щото учените са изчислили, че така режима на лампата е по-оптимален, а не щото са забелязали че звука му може да се подобри

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че спорът е безмислен. Противопоставянето на обективизма и субективизма е загуба на време. Когато някой защитава само едното, явно не разбира другото. Истината е, че най-добре е да се съчетаят и двете. Но това може да стане само при хора, които знаят и разбират едното и другото. Те са малко, а у нас почти ги няма. Постовете доказват това твърдение. Живота ни също.

Имам по-важни и интерсни неща да правя, вместо да си губя времето да подарявам квалификацията си. Ако някой има проблем, за решаването на който смята, че мога да помогна - да пише на лично.

Моля, Вие продължете !

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че спорът е безмислен. Противопоставянето на обективизма и субективизма е загуба на време. Когато някой защитава само едното, явно не разбира другото. Истината е, че най-добре е да се съчетаят и двете. Но това може да стане само при хора, които знаят и разбират едното и другото. Те са малко, а у нас почти ги няма. Постовете доказват това твърдение. Живота ни също.

Имам по-важни и интерсни неща да правя, вместо да си губя времето да подарявам квалификацията си. Ако някой има проблем, за решаването на който смята, че мога да помогна - да пише на лично.

Моля, Вие продължете !

Подкрепям!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.