Jump to content
Българският форум за музиканти

Флажолетите с дясната ръка


Glacierise

Recommended Posts

Пича е ... добър . Е верно малко бая емоционален и със собствено мнение за света :hysterical: , но помпи яко "тромпета", а относно темата: 7thString, ЕВАЛА!

От там нататъка яко свирене му е мамата... :hysterical: И ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 62
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Встрани от глупостите,пича каза много верни неща(особено за вибратото) и определено свири гот за разлика от някои други прехвалени шредъри за които се сещам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едит: Има и една такава тенденция, че флажолети се получават най-хубаво на най-крайния адаптер демек neck.

 

Само да се самопоправя- имам предвид частта от струната над адаптера, а не, че с този адаптер.

при мен пък се получават на дебелите струни по-яко над мид-адаптера, а при тънките - над нек.

Нещо и аз не мога да свикна тея флажолети да ги правя добре - лесно ги правя с старо поодялано перо, но не и с ново

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей тука бате ви Шред Дърст обяснява за изкуствените флажолети. Малко е емоционално, но се разбира кво говори човекът. :D

"If you want to be a good guitar player don't listen to Metallica!"

:metalist:;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 months later...

Каква е разликата между артифишъл и пинч? Аз си го обяснявам така, че артифишъла е по-остър, висок тон, подобен на естествените флажолети, които стават на 12-то прагче, докато пинча е повече мазен тон, със силно изразен синусуидален сигнал на тона. Прав ли съм? И винаги ли трябва пинча да се носи от вибрато?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ц, артифишъл и пинч е 1 и също. А иначе техниката е обяснявана доста тука. Има и филмчета из ютуб. Схване ли се веднъж елементарно е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, но тогава защо във Gutiar Pro, когато има изкуствен флажолет artifical и pinch са разграничени и защо тази вечер се научих да правя изкуствен флажолет, който не е pinch, но звучи като описаният artifical по-горе от мен?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Истината е, че с гледане на видеота няма как да се научи много-много. Техниката и тук я обяснихме като хората, и във видеото е обяснена. Остава обаче да си познаваш много добре инструмента, както и апаратурата, както и обстановката- защото при добро озвучаване, дори на различни места по сцената, тези неща звучат различно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер! :) От 2 тренировки ги научих и най-хубавото е... щом хванеш цаката няма отърване! :):rockon::) А, за да станат нещата както при Зак Уайлд (например), трябва да има някакъв хипер гейн на адаптерите ли, защото като го гледам мн мазни ги вади?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Моят даскал ми го каза така: "Стискаш перцето близко до върха и много силно, докато ти побелеят пръстите. След това удряш струната успоредно на neck адаптера (перпендикулярно на струната)." И става ама трябват упражнения. Също така ми каза, че най-добър флажолет става на трета струна на 9-то прагче. :hysterical::girl_cray2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че има какъвто и да е смисъл да стискаш така, че пръстите ти да си променят цвета :girl_cray2:

 

А ако искаш да направиш флажолет в някой бърз пасаж спираш, за да хванеш перото по-близо до върха ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D Не, просто го държиш така, че като стиснеш перцето малко по-силно пръстите ти да стигнат почти до върха на перцето. :) Иначе това за побеляването на пръстите, просто цитирах. :ph34r: Като почнах да ги правя флажолетите видях, че все пак не е нужно да го стискаш толкова силно. :D
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.