Jump to content
Българският форум за музиканти

От лампово радио към лампов амп за китара


Recommended Posts

Lyubohar спомена че има свободен говорител. Аз също имам. Ако някой ми прати размери или чертеж, мога да се включа в добрата инициатива като проверя дали останалите ми парчета шперплати ще станат за кутията.

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 103
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Говорителя,който мога да подаря е елипсовиден,8 вата,4 ома,но не е китарен.

Китарни имам Roland-3T53E.

Нови в Мегавойс стуват 54лв.Давам го на половината цена,но е 8 ома.

Но тези които спомена,че имаш ще свършат работа,ако са здрави.

Мога да ти дам ако имаш нужда ЕСС83 и хубави кондензатори по звуковата верига.

Само уточни схемата.

Редактирано от lyubohar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така и не разбрах , кой ще го прави усилвателя ...Подкрепям добрите намерения , но само ако човека поставил темата реши сам да се образова и преправи ламповата част. Защото ако ще се плаща на някой да се занимава с тези останки , самото начинание се обезсмисля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се прекръсти и да хваща поялника, цели 200 и кусур волта го чакат :D

За финалната част по настройките мисля че няма да намери съдействие тук...

Всичко друго изисква просто някаква сръчност, техническа грамотност и желание за работа, напълно постижимо е.
Има чужди форуми и там е пълно с ентусиасти, които правят такива ампове - по-добри от купешките, с внимание към всеки детайл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригиналния траф е около 250 предполагам. Единственото което се изисква е да не пипаш където не трябва на включено положение, и да разреждаш/откачаш кондензаторите на захранването, ако ще пипаш, където не трябва.

 

След като се свърши цялата хамалска работа - защото да, вкл. запояването на елементите и проследяване дали всичко е ок по схемата е чисто хамалска работа, трябва да се измерят някои работи и евентуално да се пипне тук таме.

И в тази част вече ще се искат по-така познания :)

 

Ако ще се ползва, както автора на темата каза - като Нч амп през грамофонния вход, само трябва да се откачи всичко излишно от шасито и да се монтира в нова проектирана за целта кутия, с някакъв преден панел за потенциометри, ключове, жак.

Така също ще има място на шасито да се закачи захранващия траф и кенотрона.

 

Това е елементарно, доста хора могат да го направят, мен специално ме мързи, признавам си :D. А и няма да ми е удобно да искам пари.

Основната работа ще е да се проектира и изработи кутия. Малко преокабеляване на захранването, смяна евентуално на някои осрани елементи..

 

Между другото, за това май става въпрос:

http://www.kn34pc.com/sch/sch_rx/rx_orfey/sch_rx_orfey.gif

Икономично решение да се ползва триода от EABC80 за драйвер на крайната ламба.

Възможно е да звучи и сравнително слабо ако не се буустне на входа.

Повечето камиончета си имат аутпут левел, който трябва да свърши работа.

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много приказки, много емоции.

Какъв е окончателният избор, да не се тормозим повече: колегата никони, срещу сто и двадесет български парични знаци, или собственият поялник с моралната и дарителска подкрепа на форумното общество?

Shoot, както казват французите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...около 250 предполагам....

...което се изисква е да не пипаш където не трябва...

.защото да, вкл. запояването на елементите и проследяване дали всичко е ок по схемата е чисто хамалска работа....

...трябва да се измерят някои работи...

...да се пипне тук таме...

...се искат по-така познания...

...Това е елементарно...

 

Понякога се чудя защо ги пишеш тия работи и наистина ли смяташ, че звучиш авторитетно, казвайки ги.

Някак си, някои хора упорито не искате да се примирите с простите факти, а именно, че хубавите неща струват някакви не чак толкова незначителни пари, дори когато са бюджетни, а правенето на хубави неща не става само с повърхностни познания и общи приказки в стил час по трудово, 6-ти клас.

 

Представи си следния текст:

 

Може някой да ти го направи, то не е трудно. Само трябва да се пипнат едни неща, други да се сменят, но това е елементарна работа. Разбира се, за някои от нещата се искат по-така знания, но ако просто се пипне тук-таме това-онова, нещата стават на 6 и всичко е ОК, стига да не пипаш на едни места и по кондензаторите.

Иначе запояването си е хамалогия и не бих се заел с тия неща, но всичко е елементарно, стига да има кой да се

наеме да го направи, защото на мен не ми се занимава с насрани работи, а и не ми се иска да ти взимам пари за тях.

Иначе много бих искал да ти помогна, обаче не искам, но пък виж колко неща ти казах.

 

 

Сега се зачети в горното си мнение и открий приликите.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пиша ги щото мога :D

около 250 волта е, колкото на всичките тези соц ламбови радиа, сума схеми на лампови ампове, както и по спецификациите на повечето ламби в тези техники.

Това пък откъде си го измисли (цитата?)

Да елементарно е да се сглоби. Иска работа и усилие но не е рокет сайънс.

 

И НЕ струва особено много пари като части. Да го повторя пак ако искаш :P

 

Не очаквах от теб такъв негативизъм - може да помогнеш на човека със съвети. Все пак няма да си прави реплика на някакъв китарен амп, просто иска да си сложи нч усилвателя от радиото в по-удобна кутия. Почти сигурно ще тръгне без да се пипа и настройва нищо по схемата, само да не се обърка схемата при монтажа в другата кутия.

Точно такова префасониране съм правил преди доста години, попадна ми някаква изкормена кутия от комбо, подарен 12 инча бг говорител и лампово радио. 

Даже беше пуш пул, но по hifi схема, с некви обратни връзки (както след годиини видях на схемата) и свиреше доста слабо, а всъщност може да вдигне апартамента (с две лампи ел84)

Даже нямах китайски мултицет като оборудване :D, един чупен поялник, клещи и отверка.

 

 

п.п. Продадох го за 20 лева по едно време, щото нямах никакви пари и не ми се дрънкаше на китари

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

emosms, сигурен съм поне в един обект тук, който ще е злобно-доволен ако момчето се ликвидира, захващайки се с на пръв поглед елементарната задача, той си знае кой е, но наистина не е добра идея да се опитваме да омаловажим сериозността на електрониката и в частност - ламповата техника. Пред очите ми е умирал човек от невинна манипулация с електрически компоненти и мога да ти кажа - не е гот и не е шега работа. Затова е по-добре да се въртим около идеята кой може да помогне на човека и срещу каква сума. Нека той да си каже какво го устройва, а не да го кандардисваме да хваща поялника и да действа. :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждам че темата пак се е изкривила в безмислени пререкания....Да направим така - всеки който смята че е компетентен да публикува схемата която според него е най удачна за преработка на това радио в китарен мини амп.Ако схемата е придружена с обосновка на техническите решения, това ще спести много въпроси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

emosms, сигурен съм поне в един обект тук, който ще е злобно-доволен ако момчето се ликвидира... :)

Аз пък съм сигурен, че няма такъв обект!!!

Извинявам се за спама.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето една схема,която лесно може да се налепи.

Мога да събера частите и да ги пратя.

Стига пусналия темата да не се е отказал след толкова "конструктивни" постове.

 

http://s217.photobucket.com/user/grog_album/media/VoxAC4aa1.jpg.html

Редактирано от lyubohar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.