Jump to content
Българският форум за музиканти

Препоръчайте ми комбо усилвател


zhivkob

Recommended Posts

За доставка от Томан не се плаща, ако поръчаш през Динакорд,  т.е. би трябвало да ти излезе под 1200 лв. Добър избор, макар че аз лично бих му сменил говорителя веднага. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За доставка от Томан не се плаща, ако поръчаш през Динакорд,  т.е. би трябвало да ти излезе под 1200 лв. Добър избор, макар че аз лично бих му сменил говорителя веднага. 

 

Ще чуем, ще видим. От години се каня да си взема нормален усилвател.

Даже сега разглеждах и китарите в Thomann и мисля да ги поръчам заедно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да поръчваш апаратура или инструмент по интернет без да си го пипнал и пробвал - си е рисковано......
То ми е малко като да си поръчаш жена за сватба по снимка :) 
Още повече че в България не е като да няма къде да ги пробваш въпросните неща на които си се спрял :) 
Скокни до София (ако не си в София) издири магазин на Икономов и си пробвай peavey-та и Ibanez китарки на воля. 
Пък ако все пак държиш да поръчаш нещо което не си пробвал и пипвал :
http://rockshock.eu/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=1137&category_id=62&option=com_virtuemart&Itemid=53&lang=bg

поразтърси се малко :) и от България можеш да го поръчаш - Предполагам значително по-бързо ще ти престигне.... пък и при хипотетични рекламации - значително по-малко пари ще ти излезне да го върнеш за сервиз.... все пак едно е пратка до София , друго е до Германия :) 


Айде със Здраве! :) 

Евгени 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По повод гаранцията колегата е прав. Аз си купих един преамп на Universal Audio от Thomann, който ползвам постоянно за записи. Уви, машинката дефектира и ми се наложи да я върна обратно. Поправката се бави 1 месец и после я върнах пак, защото не го бяха направили като хората. Не че в БГ не стават издънки, но поне има с кой да се разправяш :D . Избора на ампа няма да коментирам, защото си е твой. 

P.S. Транспорта към Томан и обратно си го поемат те.

Редактирано от anomandrus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да поръчваш апаратура или инструмент по интернет без да си го пипнал и пробвал - си е рисковано......

То ми е малко като да си поръчаш жена за сватба по снимка :) 

Още повече че в България не е като да няма къде да ги пробваш въпросните неща на които си се спрял :) 

Скокни до София (ако не си в София) издири магазин на Икономов и си пробвай peavey-та и Ibanez китарки на воля. 

Пък ако все пак държиш да поръчаш нещо което не си пробвал и пипвал :

http://rockshock.eu/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=1137&category_id=62&option=com_virtuemart&Itemid=53&lang=bg

 

поразтърси се малко :) и от България можеш да го поръчаш - Предполагам значително по-бързо ще ти престигне.... пък и при хипотетични рекламации - значително по-малко пари ще ти излезне да го върнеш за сервиз.... все пак едно е пратка до София , друго е до Германия :) 

 

 

Айде със Здраве! :) 

 

Евгени 

 

Къде го намери бе човек. Търся го от 3 дена из българските сайтове, и в този гледах... Еми супер, мерси за линка.

Китарата си я бях поръчах от икономов и дойде жива и здрава без проблеми до сега. Надявам се, че и с ампа ще е така.

Пък като има проблеми, ще им го пратя. Ко да се прави като живеем на село.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих те посъветвал там откъдето и да си , да дадеш 20/30/50 лв за транспорт до София ама да отидеш да си го чуеш ти. Защото на место като ги съпоставиш може да ти допадне друго от това което по YOUTUBE на слушалки или колонки от лаптоп (примерно) чуваш :) 
и да така ще ти излезе с 50лв(примерно) по скъпо но ще си на 100% сигурен в това което вземаш , че е твойто, че си го изпробвал и тн . :) 
Но все пак ти си знаеш! :) 


Успех в Избора! :) 
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не се лъжа гледах Peavey 6505+ в Музикален Център Икономов - в центъра. 

 

Не се лъжеш, имат го там сега видях в Rockshock.

Той избора им в тази ценова граница не е особено голям, а и реших да смъкна малко летвата, защото съм на лов и за китара.

Другото, което предлагат е Marshall MA50C и Peavey ValveKing 112/212 Combo.

Честно ако ще сменям говорители взимам 6505+. Е, хората тука и в други форуми хвалят Celestion V30.

Само трябва да видя кой ще ги сменя, защото съм инженер само на хартия...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да вметна,че Пиви 6505 не е 5150 не казвам,че е лошо но без да си го чувал.Също не схващам идеята да платиш нещо и да му смениш говорителя щото ти казали и да очакваш да ти уважът гаранцията евентуално.Така,като гледам ще се разходиш до София и вземи пробваи и някоя Бугера към 120 вата.Може пък и да ти хареса и е в този ценови клас и не звучи хич лошо ,ама хич.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко поръчах 6505+ от Икономов.

Като дойде ще видим за какво става въпрос.

Само да дойде пратката здрава и всичко да му е наред пък другото е бял кахър.

Мерси на всички за мненията и препоръките, но няма смисъл да го дъвчим повече, защото накрая нищо няма си взема :).

За първи усилвател мисля, че става.

Следва сега китара да избера...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mesa Mark 4 или Mesa Mark 5.

 

Това е най-доброто, което съм виждал и чувал, според моето скромно мнение.

 

Изключително мощен амп с безброй опции и възможности по него, включително и режим dummy-load за запис - изобщо е комбо без слаби места.

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като спомена китари аз имам две за продан.

 

 

защо не напишеш тук каква си търсиш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами честито. Ще чакаме да кажеш какво ти е мнението за 6505+. Само да вкъкна, тъй като гледам че коментираш за MA50C - не знам защо, но MCI не са си обновявали сайта от година и повече. В магазините им има нови неща, които няма на сайта. Не мога да разбера защо всички в България ползват сайтовете само да си покажат телефона и дотам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като спомена китари аз имам две за продан.

 

 

защо не напишеш тук каква си търсиш

 

Ами търся нещо със заключване на струните, може да е с тремоло тип floyd rose или fixed bridge (нещо като Ibanez MTM2).

За адаптерите нямам претенции, но сякаш предпочитам пасивни.

Като външен вид: Jackson Adrian Smith SDX MN SW, Ibanez RGIR20E-WH

Наистина не искам да виждам черна китара за известно време и по възможност да е със светъл гриф като jackson-а...

Редактирано от zhivkob
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по-интересно е ако кажеш какво търсиш и очакваш като звук от една китара, а технически подорности не са много важни

 

примерно имам две китари от една марка, направени по един и същ модел конструкция, с едни и същи дурвета, с едни и същи адаптери, с едни и същи ключове. разликата е само във формата и само това прави страхотна разлика в звученето на инструментите

Редактирано от Acei
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.