Jump to content
Българският форум за музиканти

Дефиниция за луксозен звук


Recommended Posts

От известно време се забавлявам с този канал 

http://www.youtube.com/user/GregsGuitars

 

Човекът освен чудесен музикант има бизнес с китари и апаратура и така демонстрира продуктите.

 

Има много клипчета , които за мен влизат в дефиницията на луксозен , хубав звук. ( особено тези с драйв-а Око Диабло). Не необходимо най скъпия възможен сетъп, но добър балансиран звук от хубави инструменти

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

emosms, луксозен, защото те кара да свириш по-добре. Да живееш в лукс без яхти и много пари - този звук е достатъчен.

Терци, секунди, въобще всякакви акорди; чуват се, не се бият. И то с доста кривоч. Но благороден, топъл.

Да не говорим за финяшкото пипане...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, с дефектен саунд може да си настроиш само определени бленди, в определени моменти да ти звучат добре и да те вдъхновявават.

 

Но този саунд по-горе е нормален хубав саунд, какъвто би трябвало да бъде по принцип. А синия ефект може да е бая хард.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

//оф топик малко :)

От известно време се забавлявам с този канал 

http://www.youtube.com/user/GregsGuitars

 

Човекът освен чудесен музикант има бизнес с китари и апаратура и така демонстрира продуктите.

 

Има много клипчета , които за мен влизат в дефиницията на луксозен , хубав звук. ( особено тези с драйв-а Око Диабло). Не необходимо най скъпия възможен сетъп, но добър балансиран звук от хубави инструменти

Oтдавна съм последовател и на два пъти за малко покупател :) При него най-вече е от ампа - диаблото е страхотен драйв, но не чак толкова :)

 

Иначе този драйв не е лош по моя вкус, но не бих казал, че е нещо невероятно. YMMV както се казва на чист български :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Простете, но какво беше YMMV? Отдавна завърших гимназия. Тези модерни идиоми са ми интересни.

То е ясно, че каквото и да ти говорят става въпрос за пари.

И двамата продават много продукти. Успешно.

За мен Jeff е по-добър. Лично мнение. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Луксозен като на клипче в тубата. Там всичко е луксозно, и с цел да даде реална представа за продукта. Без "задни" или некакви други мисли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Мисля че доста преувеличава за идеята на kollmanation.

Да си докара неговия тон, в какъвто усилвател има, като споменава разнородни ампове...

Колкото до звука: 

Самия усилвател звучи страхотно и без нищо.

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.