Jump to content
Българският форум за музиканти

Цяла Песен


1. или 2. кой пасва на песента  

15 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

  • Отговори 33
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Супер е,много готино звучи! <_< ...това пиукане да не е от някой плъгин на сони?Аз имах подобен проблем преди. :think:

сори... налага се така да го пусна заради регистриране наавторски права :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първият вариант определено е много по-жив и стегнат. Човек, винаги ме изненадваш, супер е . Само ако можеш, ама ако можеш, щото в дом. условия е трудно, дай малко пространство на китарата. Може би с комбинация "компресор+малко повече реверб" (а може би експандър). Лично мнение де, аз така го чувам. Ама е зверско :dance:  <_<

дай още идеи как да стане по обемна в микса?

 

 

оф:Корга е убиец казах ти!!!

Редактирано от Nalbantov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Митак, пробвал ли си да раздуеш малко китарата с externalizer ? Ако не си, пробвай. Ако нямаш такъв плъг-ин дай ми мейла си да ти го пратя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

предпочитам 1  ;)

надявам се не заради фактора "жив"?

в никакъв случай, мисля си, че можеш и ти така да ги наредиш, твоят вариант е някак по-диско, или поне така ми се стори, справял си се доста по-добре :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен повече ми харесва първия вариант - звучи по- power... аз имам много скромни познания по звукозапис, но от гледна точка на слушател...аз бих обединил и дръмъра и програминга...по принцип много харесвам тази комбинация и първо бих направил един по семпъл ритъм с ефектни перкусии а не рок дръмсет-а, а после бих извикал дръмъра да влезе където намери за добре в ритъма...ама това са фантазии..

 

ако не е тайна , ще споделиш ли малко относно саунда на китарата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен повече ми харесва първия вариант - звучи по- power... аз имам много скромни познания по звукозапис, но от гледна точка на слушател...аз бих обединил и дръмъра и програминга...по принцип много харесвам тази комбинация и първо бих направил един по семпъл ритъм с ефектни перкусии а не рок дръмсет-а, а после бих извикал дръмъра да влезе където намери за добре в ритъма...ама това са фантазии..

 

ако не е тайна , ще споделиш ли малко относно саунда на китарата...

...споделям фантазиите ти на 100% просто за първи път работя с дръмър...

и трябва да решавам екстремно какво да става...

 

Значи китарата: ритъм китарите са Теч21 СансАмп ТРИАК

Соло китарата е записана през лампов микрофонен преамп за ДИ бокс

Диста е Амплитуб версия 1, Пробвах и версия 2 като се регнах с УСБ ключа ми на Кубейса. Но Амплитуб1 за сега ми стига... След това махам спикър симулацията на

Амплитуб която е много стара и му куца и ползвам акустичен импулс направен от мен на моя усилвател Карвин легаси 2х12. След тва има дилей пинг понг от едни чудесни фрий плъгинс МДА и накрая компресор на Кубейса който вади и дилея щото е накрая в чейна.

 

а ето и един микс на новите ми слушалки АКГ 141

http://dimitar.audioshot.net/AkgMix-01.mp3

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е истина, мен, ти наистина ги разбираш нещата със софтуера...звучи страхотно...не искам да ти правя излишни четки , но много малко софтуерни неща ми харесват като саунд, дори последния албум на Маклафлин записван само с Про Лоджик, ми звучи по изкуствено от твоите китари....

много много добро...

ОФФТопик Я разбирачите вместо да пишете учебник за минорната пентатоника и тапинг, спретнете една статия затова как да си направим бюджетно домашно студио + съвети за звукозапис...:) ( че за акустик хора кат мен , там е една мътна Индия...)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

един плъгин слага от време на време на определени интервали

малки звучета... :pray:

На плъгина можеш ли да му задаваш темпо и тактов размер, за да се чуват пиуканията само на първа бройка от такта? Ще стане като някакво ефектче от песента... :green:

 

Иначе повече ме кефят програмираните дръмс, макар че снеъра не ми допада точно като бленда. :D

 

П.П. Пламене, като за теб препоръчвам урока Andy Timmons - Beginning Electric Guitar. МПЕГ, 100 МВ, има супер бейсик неща и не е много подходящ за средно ниво и напреднали китаристи, но това което ме разби в този урок е как само по елементарната минорна пентатоника и то единствено в първата й форма се РАЗМАЗА от нечовешки импровайзинг, който аз и след 100 000 години няма да мога да науча!!! Ако го нямаш или не ти се търси ми пиши РМ. БАЙ! :pray:

Редактирано от Baby Thomas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като звук поне на TAPCO S.5 и ALESIS mk1 вторият варянт е по добре микснат,

поне така ми звучи на мен, някак си в първият вариант има като че ли повече

бас който взима от добрият звук на китарата и излиза на преден план повече от водещата китара :think:

Особенно на Алесисите много бас звучи в първият вариант :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като звук поне на TAPCO S.5 и ALESIS mk1 вторият варянт е по добре микснат,

поне така ми звучи на мен, някак си в първият вариант има като че ли повече

бас който взима от добрият звук на китарата и излиза на преден план повече от водещата китара  :think:

Особенно на Алесисите много бас звучи в първият вариант  :think:

Прав си...сега имам нов микс. Чекнах на АКГ141 хедфонс и се чу че баса е доста усилен... после ше постна нов микс

 

Мерси!!!

Редактирано от Nalbantov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.