Jump to content
Българският форум за музиканти

самоделни китари


Recommended Posts

от около година вече се занимавам със свирене на китара и ми се иска да продължа с ел китара .та искам да питам дали не мога да си направя китара сам от резервни части и ако може дали ще ми е по евтино да си я купя.

Редактирано от Vertigo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай с раздела, в който ти местя темата - "Изработка и ремонт на музиклни интструменти" :D.

 

едит: ах дей, Алекси как си ме изпреварил със секунди! :)

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами по-скоро ще ти е по-евтино да си купиш някаква евтинка китара като за начало. Изработката на китара( доста по-хубава от евтините по магазините, де) ще ти излезе минимум към 400 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз това го питам защото и Брайън Мей си е направил сам китарата пък си и свири с нея.

и защото Брайън Мей си е правил китарата реши че ще ти е лесно и ти да си направиш? отиди в магазина

купи ключове, адаптери, тремолота, струнници, електроника, после намери и тяло и гриф и всикчо което ти е нужно

ще дойде 3 пъти повече, отколкото ще дадеш за същата китара, само че заводска

може да потърсиш услуги от лютиер - за 600 лв да речем може да се спретне чудесен инструмент :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз това го питам защото и Брайън Мей си е направил сам китарата пък си и свири с нея.

Купи си един скуайар или нещо аналогични ( следи форума тук се продават китари на добри цени :headbang:) )...не го мисли варианта за самосглобка , поне не на този етап..

 

А за Брайан Мей, не той ,а баща му Карло Мей е направил тази фантастична уникална китара:curse:..а той е лютиер от световна величина :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...не той ,а баща му Карло Мей е направил тази фантастична уникална китара...

Двамата са я правили. Единият е разбирал повече от дървении, другият от ел. дивотии. Инфо в нета колкото щеш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какъв е извода ?

1. Ако баща ти е лютиер , прави си китара :)

2. Ако ли не , купи си . Ако нямаш претенции за 100лв ще намериш някоя от уникалните БГ китари Кремокастер или Орфендер . Успех !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, ако наистина искаш много хубава правена китара, тя ще ти излезе около 1000лв(и не е съвсем сигурно дали ще получиш точно каквото искаш). За това, като за начало можеш да си вземеш един скуайер от по 200-и нещо лв. Все пак, щом свириш от скоро, за теб е по-важно да свириш, отколкото да имаш невероятна китара. После, като веднъж вече имаш китара, можеш да си купуваш колкото си искаш трошки, и да си правиш експерименти с тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2. Ако ли не , купи си . Ако нямаш претенции за 100лв ще намериш някоя от уникалните БГ китари Кремокастер или Орфендер . Успех !!!

Оо... такива се намират за 20-30лв и то със всичко, готово за измъчване на новия си свирач състояние (измъчване, щото стуните на орфендера са на 1-2см "само")

 

не препоръчвам закупуване на такива потенциални разпалки за печката, освен ако не обичаш дърводелски работи и не искаш да се занимаваш - иначе ако ги вземеш във фабричен вид - зор стават за свирене, е кремоните не са зле - лесно се свири и грифа е удобен, но орфей и пълдин са кошмар (в сравнение със китари по 150лв втора ръка)!!!!

 

ако искаш къстъм китара - вземи нещо старо, например всеизвестните Скуиер бай фендер (а не Фендер скуиер), 150лв и му смени хардуера и евентуално вида и цвета за още 300-400лв и ще се получи добра китара предполагам (освен ако не я осереш)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Де ги тия кремони за по 20-30 лв бре? о_О Ся ако кажеш навсякъде и действително има не само при тебе в шумен ми и тука ще е перфектно! :happy: Винаги съм искал да имам една която да си я дялкам както сърце ми иска... (Ся Евтим ще ме смъмри ма тва е др тема :metalist:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.