Jump to content
Българският форум за музиканти

лампово кубе


vitaly

Recommended Posts

здрасти може ли да ми препоръчате някое хубаво лампово кубе около 20-30 вата и да става за по-тежък метъл.и указания в кой магазин да го купя.мерси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 41
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

едно комбо пиви ултра 112 май залежаваше в динакорд, мисля, че е малко по-мощно (50-60 вата), но става за бруталии. може да провериш в магазина на 5-те кьошета.

 

http://www.harmony-central.com/Events/WNAM.../Ultra-112.html

Редактирано от wolfgang
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За миетълски работи яко е Рандал. Има брутален кривоч в него. Нямам идея в кои магазини се продават тук:). Само пускам мухата :P .

Редактирано от Danihell
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

па да, у Фактор трябва да има лампови Рандали и глави даже, един лампов рандал 50 вата май беше 1100 кинта, нещо от сорта, абе за точна информация - Фактор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не WMB, ами VMB, Владо Милев Балев, ако не се лъжа, аз съм чувал и е много приличен, ама не мисля, че е много метълски, все пак ако има собственици във форума да споделят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VMB са страхотни кубета , зависи какво търсите, хубавото при тях , поне от това което гледах при Владо е че дори и при високи нива на гейна, запазват отчетлив и характерен тон, за тежък метъл не знам дали стават, но с един мтзоне отпред според мен ще излезе много качествен звук..това за ламповите му неща, отделно има и транзисторни негови които доста по ниски като цена, но не съм ги чувал...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

СТРАХОТНИ ЧАК -МИСЛЯ ЧЕ Е ПРЕСИЛЕНО

ПО СКОРО ДОБРИ

ИМАТ ХУБАВ ЧИСТ КАНАЛ

И БЛУСАРСКИ ДРАЙВ

за метьл - с много готин процесор - Ямаха DW33 -(ама наистина много готин)

пльгнат в маршал велвстейт 8100 при директно сравнение с пльгнат вьв ВБМ - комбото (60 watts)tube - от репетиционата на Косьо -

резултата в Маршала - беше по добьр!(а тогава го пробвах в контекст на хеви метьл групата с която свирех)

 

самия Владо предпочита да свири с Маршал глава и колона

аз сьщо бих предпочел моя Маршал JTM30

 

от друга страна сьотношението цена - качество е идеална!!!!

и пак - проба!!!! - всеки от нас има различен вкус по презумция

 

 

Витали ( ти да не си един барабанист с който сьм свирил в Аквилон за малко?)

и преди мислех да отговоря на този пост

няма таково животно -като 30 ватово лампово кубе което да вади безкомпромисен метьл саунд с неговия си драйв

-не говоря празни приказки - имал сьм Ампег джет - той е блусарски, Маршал Джей тием - той става за метьл - но иска допьлнителен драйв или вьншен преамп,сьщото е положението и с Меса Буги 22 ватовото комбо

може би по разумно за здрав метьл е да погледнеш транзисторните Рандали

или пьк някой Маршал велвстейт - ше ти излезне и по евтино

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не WMB, ами VMB, Владо Милев Балев, ако не се лъжа, аз съм чувал и е много приличен, ама не мисля, че е много метълски, все пак ако има собственици във форума да споделят.

Да де,пуста кирилица..,мисля че кубетата му са мн. добри за тия пари,и с подходящия ефект са почти универсални-казвам го като фен на ламповите усилватели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мда , страхотни малко се изсилих :godbless:...но това което ми хареса е че при целия диапазон на волум и гейн запазват характерен звук.поради същата характеристика съм фен и на джаз хоруса на роланд..а за маршалите си прав, Тони, ама това е друга бира :godbless:, усилвател маршал за 300 лева 30 вата няма :)...но аз лично за здрав метъл бих си харесал едно добро транзисторно кубе...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

освен транзисторните рандали и маршали- за метал много добре е и - пиви бандит

 

но за 300 лв - не добьр лампов ами - и добьр транзисторен трудно се намира

 

ама Витали не е казал нищо за пари

но пак повтарям - ако ще взимаш 30 вата лампа - добави още 1 вьншен як дистер или преамп = оскьпяване от 100 - 300 лева

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С риск да ме напсуват лампа-феновете, бих ти препоръчал транзистор, или най-много хибрид, ако наистина искаш тежък, брутален саунд. При наличие на добър педал или процесор пред него, разбира се. Peavey bandit ми се струва наистина удачен избор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще ползвам един приятел за "рекламно" лице на VMB:

 

Цък!

 

Аре,Петре,идвай и си обяснявай на хората как се вади железен звук от това кубе. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.