Jump to content
Българският форум за музиканти

ТРЕМОЛО С ЕДНА РЪКА!


Recommended Posts

Само искам да кажа, че тремолото с една ръка се научава за не повече от 10мин (ако някой ти покаже как става)!!! Усвоява се в рамките на седмица (и за двете ръца), а вече вграждането му към нещо с останалите крайници незнам... не съм се занимавал дотам. На мен лично ми беше интересно само как става и не съм го работил много. Иначе ДА... използва се обръча.

Редактирано от Danny47
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Барабанистът, който гледах по-горе е доста добър и е вложил много труд и време за да постигне тази ритмичност и да я съчетае със съответната техника....така че гледайте го в ръцете и крадете техники.....аз така правя понякога :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе... момци. То има и редко тремоло с редуване - сингъл строукс ..., има и дабъл, има и сек'во. Всичко ти зависи от темпото, щото ако си спомните школите, там тремолот се обозначава направо с 32-ни. Така че за спор не мисля, че има място.

А... тремоло с една ръка ... некак с пръстите лекинко се пипа. Т'ва, ако не ползваш перваз. И аз им се чудя, ама ... като цяло не ми трябва за кой знае какво свирене... т.е. нищо повече от атракция ... може би?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе... момци. То има и редко тремоло с редуване - сингъл строукс ..., има и дабъл, има и сек'во. Всичко ти зависи от темпото, щото ако си спомните школите, там тремолот се обозначава направо с 32-ни. Така че за спор не мисля, че има място.

А... тремоло с една ръка ... некак с пръстите лекинко се пипа. Т'ва, ако не ползваш перваз. И аз им се чудя, ама ... като цяло не ми трябва за кой знае какво свирене... т.е. нищо повече от атракция ... може би?

такова понятие рядко и на гъсто тремоло няма

 

а във школите е изписано с 32-ни зада ти покажат нагледно как да редуваш ръцете и как изглежда ритми4ески./не за друго/

 

за 4етвъртина нота тремоло се падат две групи от по 4етери 32-ни!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

споко е, моем да смятаме е :happy: , мен ми е интересно дали някой от форума ползва примерно тремоло от квинтоли ??? :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да питам нещо... грешка ли е да мислиш нещо по друг начин (защото ти е по-лесно за изсвирване) от начина, по който е написано... при условие, че го свириш така, както трябва да звучи?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

лично според мен е въпрос на гледна точка... :metalist: лигавя се.....знам че не беше към мен въпрос, но да кажа аз какво мисля....според упражненията трябва да се свирят както са написани-нали за това са упражнения..за да упражняваш нетипични за себе си неща....що се отнася до свирене на музика според мен там всеки може да свири както си иска :ph34r:

Редактирано от tupoto kopele
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Упражненията, трябва да се свирят както са написани ! Не е зле обаче, след това да се внесе и малко творчество ! Импровизация, ако щеш !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обяснявам ! Взимаш една секстола, и удвояваш ударите и ! Получава се тремоло с пулсация на секстола ! Така се действа и с другите фигури ! (5 7 и т.н)!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то ние говорихме за тремоло с една рука,а отидохме на секстоли,квинтоли,септоли и Т.Н.!!!! :think:

постнете нова тема само за тремоло и там да ги разгледаме по-подробно видовете тремоло!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.