Jump to content
Българският форум за музиканти

Noisy Cricket Mark II


Recommended Posts

Ето го и моето отроче...

 

dsc0025pc.jpg

 

Забележете как болтовете с гайките стърчат навън - това е високотехнологично решение, което допринася за максимизиране на пространствеността във вътрешния обем и бла-бла-бла... :)

Отвътре е грозно и неподредено, ама с това време, ресурси и познания - толкоз.

 

dsc0024zz.jpg

 

Захранва се със Стабилизирано и филтрирано 9-волтово захранване за китарни ефекти.

 

Като звук, на фона на всички нерви, време, неспане и семейни драми, си е гадно. Може и по-високо да го оценя, ако го пробвам във време различно от 0 часа и без да ми се е натяквало (с право...) преди това как си пренебрегвам детето заради глупости...

 

Ами май е това, скоро няма да си помисля за поялник :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 81
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Хуху!  :greenball: Това с жената ми е позната сцена. Явно така са се родили филмите за върколаците  :hysterical:  0 часа итс дъ тайм. Аз преди това ако си легна и не мога да спя. Супер изглежда иначе.   :music336:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изобщо не говорим за оптимално. Ако на анода може да се експериментира с различни напрежения (пак голяма глупост) то отоплението не позволява да се променя на повече от 5...10%. Ако от 12 волта, което е стандарта, се намали на 9 волта , термоелектронната емисия ще падне сигурно 50 %. А това означава че лампата вече не е лампа, а стъкло с метал в нея. 

За това говоря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами при 300mA консумация на 6.3V и батерия 400-500mAh смятай колко време ще издържи. Макар че силно се съмнявам батерия да може въобще да отдаде ток 300mA.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой да е видял в публикацията друго освен стабилизирано 9волта захранване?

Да не изместваме въпроса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

@n1k0:

Затова те посъветвах да ползваш друга схема. На 5-то краче трябва да се подадат 12V (или на 9-то 6,3V). Варианта на Другаря Бийвис е ни рак ни щука...

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдаа... т'ва с лампата си личи, че не съм го помислил и осмислил... Викам си, готова, изпитана схема, като стигна до там, ще я мисля... Е да, ама като стигнах до нея толкова ми беше писнало, че само исках да го доклатя до някакъв завършен вид и да не се занимавам повече. Поне в това отношение проектчето свърши добра работа - мина ми мерака :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Работи ли в крайна сметка?

http://www.diystompboxes.com/smfforum/index.php?topic=63479.220

162 страници постове, вече десетина без нито един саунд семпъл. 

Мистерия....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За работене, работи - изкарва звук, даже не е толкова лош, колкото ми се стори първата нощ :) Но незнам дали ще се пресрамя да запиша демо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За работене, работи - изкарва звук, даже не е толкова лош, колкото ми се стори първата нощ :) Но незнам дали ще се пресрамя да запиша демо...

Замени захранването с 12 волта, поне 300 mA, още по-добре 0.5....1А, и тогава прави записите. Ще бъде по-добре!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има нещо гнило (ама не в Дания, за съжаление...) - пробвах да го пусна с 12V 850mA захранване и се чуваше само някакво бучене...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.