Jump to content
Българският форум за музиканти

Захранване за педали :) малко по про един вид


Recommended Posts

Бре туй време все не стига. Освен това вече си разтривам новата китара за която ще ми завиждате,  :greenball:но скоро за нея. Ей до тук съм я докарал. Не е много красиво, но всичко съм тествал и работи. Кове на 9V и на 12.2V без товар. Би трябвало заради тороида да не мръдне и със товар. Останаха буксите и други дреболии и в кутията.

 

powerh.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано се заблуждавам от ниската резолюция на изображението, но май ще има малко проблеми с някои неразумно монтирани елементи. Прегледай внимателно конструкцията.

ПП. Забелязах още нещо. Лошо са позиционирани жълтите елементчета с два крака в изходите ;) .

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ Кутията ще е от едно компютърно захранване само че ще я преработвам. Тя май ще ми даде най много гърч че ще падне рязане и огъване.

^ Честно да си кажа единственото което ми идва на акъла е ако някой кондензатор се опира до радиатора. Това ще го проверя. Иначе си нямам никаква идея как трябва да са позиционирани жълтите кондери, :dance:

 

 

Изтървах времето за редакция. :metalist: Но поне стоплих за жълтите. Decoupling Capacitor - може би това имаш предвид, че трябва да са максимално близо до регулатора. Мога евентуално да им удължа краката и да ги бутна назад към него. Ок ли ще е така?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Не.

....

Охладителите се допират на няколко места. Понеже не са изолирани от корпусите на регулаторите, ще се получат нежелани връзки.  Или трябва да се изолират помежду си, или да се преместят или да се изолират от регулаторите.

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, така.

Интересно занимание + готини хора + култура на общуване + липса на истерии = готина тема. Проста формула, не е биномът на Нютон.

:)

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ Ммммерси! Помислих си аз за охадителите, но не стоплих каква е идеята. Ще ги изолирам един от друг. А за жълтото мисля че трябва да е гушнато до електролита за да си разменят "флуиди". :greenangel:

 

 

  1. The device apparently requires a 10uF decoupling capacitor. Capacitors of this size are typically electrolytic capacitors. The problem is: they respond quite slowly compared to the edge time.
  2. To solve the problem, one places a (typically) ceramic capacitor in parallel. To simplify the issue: they only exist in fairly small values.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Запой ги директно на крачетата на регулатора. Така и не спомена с кои регулатори си направил захранването - LM317 или 7809, 7812. За всеки от тях мястото на свързване е различно (за крачетата става въпрос).Виж справочните данни за конкретния регулатор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Даа и това ми мина през акъла ама като "големия кораб" :greenball: .  Благодаря! LM317 съм ползвал. Значи на out и adj, 1 и 2 крак.  :metalist:  Довечера ще доизгърча нещата. А иначе толкова ли е осезаема разликата ако се промени мястото на кондензатора. Ще ги ковна от долната страна на платката директно на краката, но ми стана интересно. Пише да са възможно най близко до източника, но колко близко никъде не се споменава.

Ето тази снимка бях видял вчера, но ми се стори странно :)

transponderdecouplecaps.PNG

Редактирано от bluelemon
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ГРЕШКА!

 

Виж C4! Виж C2.

Ако си заложил D5 и D6, обърни внимание на C3.

 

Има защо да са поставени така върху интегралните схеми  :whistle:

lm317-linear-power-supply-regulator-15v3

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Всъщност и тази схема схема съм гледал. Заложил съм двата диода. На C4, C5 са им сменени местата на горната схема. Първо е керамичния после електролита. C2 не съм слагал. Понеже вече се обърках. Нали този C4 на горната схема се води decoupling. И ако грешката ми е в краката на ЛМ-а, понеже е вързан от изхода към маса значи ОК. Ако не не знам  :virtuoz:

Ами прочетох тук как работи схемата http://www.eleccircuit.com/lm317-linear-power-supply-regulator-selector-15v3v45v5v6v9v-15a/ Да разбирам ли че точно C2 е сложен да обира високочестотен сигнал за да не осцилира LM-а?

Редактирано от bluelemon
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Нали този C4 на горната схема се води decoupling. И ако грешката ми е в краката на ЛМ-а, понеже е вързан от изхода към маса значи ОК.ВЯРНО

 

Да разбирам ли че точно C2 е сложен да обира високочестотен сигнал за да не осцилира LM-а?

Не. C2 е за подобряване на филтрирането, а C4 е за високочестотна компенсация/ фазова корекция. И двата са важни в твоя случай. Защо - е друг въпрос ( на конструкция, изпълнение).

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок и благодаря отново. Ще ги сложа и двата. Единия на входа другия на изхода на LM-a и после към маса.  :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя грешка! Имах предвид не C2 a C3.... a иначе C2 може да не се слага, при толкова малко разстояние до регулатора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.