Jump to content
Българският форум за музиканти

Обработка на гриф


Recommended Posts

Здр. бихте ли помогнали?

какъв и препарата с който се лакира грифа(лак ли е или нещо друго) и мога ли да намеря такъв в България?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специално този в клипа е " Waterlox " марка tung oil . В България точно такъв едва ли ще намериш а и като гледам хич не е евтин, може да използваш друг вид tung oil . Другия вариант е Tru oil -

може да си го поръчаш от ebay - цък
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В България има няколко вида вносни масла и вакси за импрегниране на дърво, но не знам дали точно те са подходящи за конкретният случай. Има ги в Бриколаж и в магазините за паркет, както и в магазини специализирани за лакове и бои. Аз лично съм ползвал някои от тях за паркет и дюшеме. Някои от тях са: немските OSMO - масла с твърд восък на основата на натурални растителни масла, София, ул. Виктор Григорович 33 т. 02/9515308 e-mail: phivex@abv.bg  

Levis - масло за паркет - вносител Вамко94 т. 02/9713423

За съжаление са скъпи и в големи разфасовки - най-малките са по 0,7 - 1лтр

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Налага се вече, да сменя прагчетата на Фендера си и ми хрумва идеята, да си взема нещо такова...

Пробвал ли е друг, подобен вариант? Дървото, май ще се трябва да се обработи, с разни вакси и лакове?!

 

 

Приемам всякакви съвети и препоръки, преди да съм казал ХОП! Благодаря!!!

 

Старият гриф, ще го запазя и прагчетата даже ще му сменя!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво ти има на Фендера, че ще сменяш грифа. Тъй и тъй ще си сменяш прагчетата на оригиналния гриф - защо ти е този. А ако е заради - "Скалопираните" позиции - сигурно си свирил на такъв - на мен лично ми е безкрайно неудобно, дори високите пракчета са ми неудобни. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фендера си е супер, но прагчетата са за смяна... Взех го от известен наш китарист, който доста ги беше износил от свирня.  

Никога не съм пробвал Малмстийн-гриф, но смятам, че мога да си позволя такава изгъзица, без да нарушавам уникалността на инструмента?! Представителите на марката в България, имат такава китара, но трябва да преминеш специално интервю, да се обадят на шефа и ако те одобрят - можеш да я пробваш /по думите на колеги/?!

 

 

Питането ми е, защо да не си поръчвам китайската "пръчка"???!?

 Ако го поръчам, как да пригодя грифа към употреба, защото видимо е полуфабрикат?!

Ако някой е пробвал подобно нещо, ще съм благодарен, ако сподели опита си!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маркови скалопирани грифове се продават от време на време готови, зависи дали търсиш бял (one piece maple)   или със тъмен фингърборд (Rosewood ).

 

Относно малстиин страта - мисля че се продаваше в момента един във форума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Aко ще лaкирaш фингърбордa, хорaтa обикновенно пръскaт нaпрaво върху прaгчетaтa и докaто не е зaсъхнaл лaкa, ги почиствaт с мaкетен нож внимaтелно около тях и с много финнa шкуркa. Тaкa обaче се нaдирaт и имa трябвa "дресинг" и полирaне, което е игрaчкa.

Нитро лaковете се чистят по-лесно от поли.

Aко се прaви обрaтното имa вероятност дa се нaпукa лaкa, когaто се слгaт нови позиции, aко рaзбирa се грифa е без.

После съответно се полирa. Колко полирaн и с колко слоя лaк си е въпрос нa вкус.

В последни години Фендер полирaт кленовите си фингърборди стaбилно (т.нaр high gloss), a отзaд грифовете сa satin - финен слой лaк, импрегнирaщ и пaзещ дървото, но не лепне зa ръцете.

Инaче при тaковa менте имa голямa веротност нaй-мaлкото прaгчетaтa с остри ръбове по крaя, които ще трябвa дa се изпилят, освен aко не те дрaзни.

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.