Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем с направата на Dr. Boogey


Recommended Posts

Съгласен съм, кутията я използвам за екранация, както и за стабилна опаковка, която няма да се счупи при първото натискане на footswitch-а.
Тя изолира само външни паразитни сигнали, но не помага за вътрешните шумове в схемата.

Иначе ще направя семпли, в които ще демонстрирам различно bias-ване на транзисторите (просто, защото ми се играе).
Харесва ми колко различни варианти за звучене има този ефект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е това ако го направиш цена няма да имаш!  :metalist:

 

П. П.

Сега вече имаш обеца на ухото. Първо се гледат най-елементарните неща, като окабеляване, захранване и после се впускаш в приключение с компоненти. Кофти филм но с хепи енд!  :hooray:  За което съм много щастлив!

Със здраве да си го ползваш и да те радва!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си го сглобих Бугито преди 1-2 месеца.Еми запали от първият път.Има си лек шум(но съвсем лек),което си е съвсем нормално за ефект със такъв "тежък" саунд.Като го сглобявах си спомням ,че настроих със мултицет тримерите на половината от максималната им измерена стойност.Има също и един похват за измерване на показателите на JFET транзисторите при използване им за китарни ефекти.http://www.geofex.com/article_folders/fetmatch/fetmatch.htm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, че си намерил грешката!

Бугито е сравнително добър ефект, но можеше и да става малко по-прозрачен с намаляване на гейна или регулация на волюма на китарата.

Много схеми с операционни усилватели стават по-прозрачни, а този ефект е с JFET транзистори и трябваше да е добър именно в това.

Явно замисъла на създаделите е бил по-скоро да направят много "изпържен" хай-гейн звук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

В момента си проектирам платката за Dr. Boogie, обаче не мога да намеря J201...
Някой би ли продал 5 броя или поне да каже къде от България да си ги поръчам ?
Благодаря предварително !
Поздрави ! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда. Не можеш да ползваш ЛС.

Прати ми адреса си на мейл yavorandreev@hotmail.com и ще ти пратя 5 броя, поеми си само транспортните разходи. В България няма да ги намериш. Като дойда във Варна, ще черпиш по бира  :)

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Здравейте! :)

Съжалявам, че се забавих толкова много със записите.
Излязоха ми много ангажименти през последния месец, а и трябваше да потърся миксер и микрофон, за да запиша нещо.
За момента съм качил две демонстрации, в които ще чуете операция с Drive потенциометъра, както и операция с EQ потенциометрите.
Имам една-две забележки относно техниката ми на свирене и китарата, която в момента е малко болна.
Горката... срина точно след края на записите, ще трябва да я занеса на лютиер.

Така, китарата е един Ibanez с INF3 и INF4 адаптери, минава през Dr. Boogey, а после влиза в един малък транзисторен усилвател (15W).
Сигурен съм, че дисторшъна ще звукне в пъти по-добре, ако се пусне през по-мощен усилвател, който евентуално да е лампов.
Минусът е, че ниските честоти се губят малко, но имайте предвид, че този ефект има доста ниски.

Ето и двата записа:

Drive

https://soundcloud.com/derschalter/dr-boogey-drive-4-5v

EQ

https://soundcloud.com/derschalter/dr-boogey-eq-4-5v

Bias-ването е на 4.5V. Имам и записи с друго bias-ване, които ще кача по-късно.

Благодаря и лека вечер! :)

Редактирано от Delta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво определено има мегдан за нещо много добро! Представям си каква тресня ще се получи ако се мушне в стабилен амп с кабинет и китара с активни EMG-та.

Поздравявам те за положения труд, евалата колега! :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Ами кой знае каква тресня не се получава, защото колкото и да се доближава, с динамиката на шишетата, не може да се сравни.Но все пак от полупроводниковите дистъри - един от най-сполучливите за мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой е казъл, че ще го сръвняваме с динамиката на шишетата! :blush:

Като самостоятелно ефектче визирайки с какъв геър е ползвакл е повече от екстра!

Хората понякога си правят грешни изводи от подобен тип семпли. Тук се вижда колко може да криви и в какъв диапозон се справя EQ-то, а от тук на татък всеки сам си прави своя извод.

П. П.

Много зависи на какво си слушал семплите и дали се схваща идеяата им в случая, чувал съм семпли от прехвалени камиони, които звучат много зле но нещата са относителни!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен за д-р Буги ме не учи :)   :cheers2:   Правил съм го над 15-тина пъти и съм изпробвал различни настройки, биасване на отделните фет-ове с различни стойности преценени от позицията им в схемата и желания ефект(имам записани над 10 различни оптимални варианти - за повече гейн, динамика и т.н.) , различни кондензатори и т.н.

Ефекта е симулация на преампа на дуало ректото, но реално е много далеч от оригинала.Предния ми коментар е с цел да не се заблуди някой, че може да измами системата, защото поне аз имах такъв период, който последва от отрезвяване и разбиране защо стандартите в музикалната техника са определени неща :)

Поздрави за реализацията на камионетката и много палм мютове пожелавам :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.