Jump to content
Българският форум за музиканти

Stuart Hamm - едно въпросче ?


Dead_Macabre

Recommended Posts

Абе аз съм китарист и както всички може би съм гледал G3-тата на Joe и той на повечето от тях свири с Stuart Hamm (или поне на това с Eric Johnson) и на Live In San Francisco също е с Stu и на тея два коцерта съм забелязал че когато Joe представя Stu и публиката го освърква и ми е интересно дали някой ще ми каже смислена причина за това или просто публиката на Joe не се кафи на Stu Hamm, но иначе той (Stu) свири доста яко според мен и мен лично ме кефи ..

П.С. - дано не се повтарям с тая тема но уж търсих и нямаше такава ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен винаги ми е бил интересен този факт...гледал съм поне 3-4 концерта с негово участие при Joe и всеки път / навсякъде го освиркват ;) Очевидно това няма нищо общо със свиренето /Stu Hamm си е убиец/, та нещо друго ще да е :think: Тъй че и аз чакам с интерес някой да поясни...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз съм ги гледал тези двата концерта, но не бях забелязал, че го освиркват. Но съм гледал и други концерти, на които публиката много се кефеше, и особено когато свиреше сам (без Джо Сатриани) - <_<:);). И тя публиката свиркаше, ама в положителен смисъл ;) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз преди доста време питах приятели, но не намерих отговор. На един МР3 лайв Сатч казва нещо от сорта: "Те го освиркват, защото го обичат". Мисля си, че е някакъв бъзик, но не знам и аз точно каква е тайната. Плс, ансър ас... <_>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Според един приятел някой тъпанари не са съгласни със сексуалната му ориентация, но според мен важно е, че е страхотен музикант, а кой с кой си "ляга" и от какъв пол е партньора на музиканта няма абсолютно никакво значение за Музиката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли е заради сексуалната ориентация. Може би наистина има някакъв номер, понеже и аз съм го забелязал и е супер гадно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е номер - просто казват "Stuuuuuuuuuuuu" - аплодират го по този начин, което прилича на освиркване - това го чух от някое двд. А за сексуалната му ориентация - до сега не съм чул нищо особено. Иначе е мноого добър басист

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Overdrive явно е прав.

Ето какво намерих и аз като официална версия в сайта на Stu:

 

Why do people "BOO" Stu during concerts?

 

They are not "BOO"ing him, they are actually "STU"ing him. If you yell BOO and STU they sound similar. It is a unique way to tell Stu that you enjoy his work.

Side Note: Satch wanted to see if he could change the fans from cheering "Stuuu!" to "Hamm!" but decided it wouldn't sound as good.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм гледал всичките видеа на G3, само едно, но съм гледал и едно видео на Стю от преди петнайсетина година - та мога да кажа, че и по онова време и когато солираше на концерта на G3, свиреше едно и също !!! Може и това да е причината - с години да ти свирят едни и същи неща, не бих се радвал много. Иначе, човека си ги свири перфектно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

МДа, Бъртън е прав. Гледал съм няколко интерв

юта на Сатриани където обеснява точно това и Стю го казва същото.

 

Освен това

На един МР3 лайв Сатч казва нещо от сорта: "Те го освиркват, защото го обичат".

 

Не, точно ето че звучат близко:

"They Stuu him 'cos they love him."

 

това го казва на Сан Франциско, точно за да разберат хората какво публиката вика, защото нито на видеото нито на мп3то се чува добре и звучи като освиркване.

 

не казва They boo him :greenangel::no::D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, точно ето че звучат близко:

"They Stuu him 'cos they love him."

Аз съм посредствен в английския, затова казах "нещо от сорта". :)

Благодаря, радвам се, че избистрихме проблема. Вече спокойно мога да си свиря като ме освиркват! :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.