Jump to content
Българският форум за музиканти

Китара Zenith


Recommended Posts

  • Отговори 30
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Момент, момент, момент... Нещо се отплеснахте! :)  Абе оставете го John Suhr! Него го "оправяме" в друга тема. Дайте да работим върху "Zenith"-та на чичо Мито.

Чичо Мито... хайде, очакваме обещаните семпли след промените!:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Търсих, разбира се, намерих материал за супер пестеливо закрепване на задължителните аксесоари на китарката. Без целулоиди и пластмаси. Без метали. Само "звучащо" дърво.

Стар съм, колкото поляната, на която пасяха патките, които ги чакаха да умрат, за да напишат Библията с техните пера.

Но като ученик усърдно с лъкчето за рязане ще оформя уникалните детайли - утре. Имайте търпение. Не искам да се "излагаме пред чужденците". Нека ги полирам и лакирам. Чак тогава ще имам смелостта да запиша нещо изсвирено с китарката Zenith, без да е включена никъде - с микрофона на камерата. Даже ще го изсвиря и с друга китара - за сравнение.

tatkoogi, благодаря ти, че ме подкрепяш. Усещам, че се нуждая от това. Моля те, не ми слагай лайкове - не се нуждая от това. Идват ми в повече.

Редактирано от travelcaster2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да слагаме лайкове. Просто ще следим темата с целия интерес на който сме способни, тя си заслужава. За да продължава да е толкова различна, интересна и необичайна, не намесвай дъвканият до болка Сър, ако смея коренопреклонно да те помоля :)

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един колега спомена нещо за бриджовете и намеси Сър, та изразих мнение, че С. Хендерсън чухме с нея. Наистина друга тема е. Моята тема е изумлението, което ме обзема при свирене с тази моя китара, без да е включена някъде. Спестява ми досадни действия.  Признавам си, че ме мързи да размотавам кабели (пък после да ги навивам) и да щракам бутони. 

Закон:

Предназначението на кабелите е да се омотават...

Ако някой разбирач ме светне как при влизането в бившата "детска" стая - сега мое студио да щракна 1 бутон и всичко да се включи, а след сесията отново с 1 бутон да се изключи - ще го черпя. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хич не ми я спамиш. Нали трябва да се изясняват нещата. Допринасяш с правилни заключения, придобити от опит. Робен Форд на мастъркласа показа как на неговия Телекастър "се чува" дървото. А за триене на постове нямам право и не искам да го имам. :)

Чичо Мито,не се изразявам правилно обикновено,страта,който продадох беше чудесна китара и никога не бих я продал,ако имах възможност да имам няколко китари,сега ако разгледаме и Съровете...скъпи и добри,спор няма.

Просто в един момент се огледах и се върнах към дървеното звучене на хардтейл Гиби,та проблема си е в моето странно виждане за звук,което не се покрива с мнението,че Гиби е китара за бесен метъл,кат спечеля от тотото веднага си взимам 335 :greenangel:

А ся ако някой каже че съм роб на марките сигурно ще се втрещи от ужас как съм изтъркал нещастното ми ЛП Студио и съм го минал с ленено масло,други екстри и шеллак..

Се ми е тая,това е моята китара и няма да я закача на стената,щото пише Гибсън на главата..

И наистина се радвам,че има хора,които експериментират с китарите,не само смяна на адаптери ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малине, имам ES135, но благородно завиждам на мистър 335. Лари Карлтън. Моето (и китара и свирене) не е същото. Разликата - от земята до небето. Просто думите са излишни...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой разбирач ме светне как при влизането в бившата "детска" стая - сега мое студио да щракна 1 бутон и всичко да се включи, а след сесията отново с 1 бутон да се изключи - ще го черпя.

 

@travelcaster2

Не съм баш разбирач, но това което искаш може да се направи и то по много лесен и удобен начин. Трябва ти мастър/слейв разклонител. Включваш, да кажем, компютърът в мастъра, а усилвател, захранвания и т.н. в във всеки слейв. По този начин, включваш компютъра и всичките слейв устойства се включват автоматично със него. И обратно, като изключиш компа, всичко що е слейв се изключва с него. Ето да добиеш представа, какво представлява: http://www.conrad.de/ce/de/product/610800/GAO-MasterSlave-Steckdosenleiste-6fach-Master-Slave-Steckdosenleiste-mit-Ueberspannungsschutz-Silber-Anthrazit

 

:greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за кабелите..,на мен ми направи впечатление,че Слаш свири с кабел в София и някакъв пич от екипа притичваше да го разплита,

други рокаджии,примерно Ангъс дори записват с дистанционно (тоя дребния,освен че тича по сцената си буства Маршълите с джагата,няма ефекти)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

tatkoogi, благодаря ти, че ме подкрепяш. Усещам, че се нуждая от това. Моля те, не ми слагай лайкове - не се нуждая от това. Идват ми в повече.

 

 

Разбира се! Както jabs е написал, темата ми е интересна с по-различния си характер. Честно казано, омръзна ми от еднообразни теми - въпроси. Вярно, че доста късно открих форума /в началото е било доста по вълнуващо/ но, подобни теми наистина ми допадат. А включването на хора с мнение е наистина интересно и полезно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търсих, разбира се, намерих материал за супер пестеливо закрепване на задължителните аксесоари на китарката. Без целулоиди и пластмаси. Без метали. Само "звучащо" дърво.

Стар съм, колкото поляната, на която пасяха патките, които ги чакаха да умрат, за да напишат Библията с техните пера.

Но като ученик усърдно с лъкчето за рязане ще оформя уникалните детайли - утре. Имайте търпение. Не искам да се "излагаме пред чужденците". Нека ги полирам и лакирам. Чак тогава ще имам смелостта да запиша нещо изсвирено с китарката Zenith, без да е включена никъде - с микрофона на камерата. Даже ще го изсвиря и с друга китара - за сравнение.

tatkoogi, благодаря ти, че ме подкрепяш. Усещам, че се нуждая от това. Моля те, не ми слагай лайкове - не се нуждая от това. Идват ми в повече.

Продължавам да ти спамя в темата - някъде из нета,може би в Леспол форума бяха постнали едно ЛП от 70-те,на което капаците отзад бяха изработени от махагон,а ако не се лъжа и ринговете на адаптерите..абе майсторска работа,

проблема с материалите си остава,толкова ли е трудно ли е трудно на Територията някой да внесе тру-ойл,даниш-ойл и всякакви разновидности на тунгово масло та да трябва да ровиш в ибей ЮК за стотина грама,което обезсмисля идеята..

Всяка електрическа китара е с метал и пластмаси,по-скоро подбраната дървесина за тялото и грифа влияе на звука,другото са нюанси,ама и това е относително,примерно китара с 4 парчета в тялото понякога звучи по добре от такава с едно-две.

Може би е субективно кое как звучи,ама китарката си те вика един вид..

Не съм с твоя опит и познания,но въобще не включвам китарите в къщи,освен като изпростея в джем раздела - звучат си ми акустично добре,(даже злото в къщи(жената) ме е снимала как съм заспал с ес-джито в ръце,трезвен-свиря си нещо и ме успива.. :slap: )и в магазин да влезна не искам да ми включват китара,е ако търся амп,да.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В моя бранш има едно известно име - архитект Сантяго Калатрава. Той вплита подобни органични мотиви в проектите си и най-интересното е че е супер комерсиално успешен :) Някак визията на китарата ми напомня за него :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.