Jump to content
Българският форум за музиканти

Мога ли да пея?


pucca

Recommended Posts

Здравейте, от много време ме мъчи един въпрос и той е дали мога да пея.Страшно много ми харесва да пея, но мисля, че не мога.Реших да се регистрирам тук и да чуя мнението на професионалисти.Ето го и записът ми, не е много дълъг- http://vocaroo.com/i/s0w7KUXDYpIt  (май се изсилих с избора на песен хихи) ... Да не забравя да кажа, че съм начинаеща и съм на 14 години :) Моля ви, бъдете искрени! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  1. Invalid media ID: s0w7KUXDYpItÂ

 

От опита във форума мога от сега да кажа най-вероятният отговор който ще получиш:

 

1. Най вероятно пееш ок като за начинаещ, но на места не интонираш правилно (това е културното да ти кажат, че фалшивееш)

2. Освен тази забележка, ще ти препоръчат да се консултираш с някой вокален педагок, ако имаш по сериозни намерения

3. Да си вземеш книжка или от интернет упражнения за солфеж, и тн.

 

Също много голяма вероятност има да ти кажат, и че записа ти не е много качествен и макар трудно да се чува... виж точки 1,2,3

 

Тъй, :)

 

И за подсигуряване има някаква вероятност някои да са по груби, а други да ти кажат браво, бива, още работа те чака и тн. :)

 

п.п.

Все пак ми се ще да те чуем

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mike_MnD, to assume = to make an ASS of U + ME ;).

pucca, нещо се е случило с файла, който си сложила тук, дай пак и пробвай дали се отваря и чува нормално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не зацепих, са обидили ме, аз ли съм я обидил или какво стана :D

Редактирано от Mike_MnD
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хехех нито едното, нито другото - поне аз нито искам да те обидя, нито за нещо мога да ти се обидя на теб :cheers2: .

Простя пояснявам до какво водят подобни "предположения" .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

това би следвало да е работеща връзка към записа: http://vocaroo.com/i/s0w7KUXDYpIt

 

Девойката е на 14 години, и едно по-толерантно отношение няма да навреди.

Поста на e-dinko мисля можеше да си го спести. Не помага с нищо.

 

По питането, за съжаление не мога да допринеса конструктивно.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aко оставим настрана неуместното спамене, бих отбелязал няколко неща, така както ги разбирам:

pucca, можеш да пееш! 

Всеки човек, който няма здравословни проблеми, които биха му попречили, може да пее!
И това е една от най-достъпните форми за изразяване и споделяне на мисли, чувства, емоции, настроение.
Не случайно народа казва "Който пее, зло не мисли" :)
Представяте ли си, без значение какво е училището, ако поне веднъж дневно, би следвало да има време, в което да се пее?
От най-малкия ученик до директора..

Друг е въпроса с другото "можене"!
Щом питаш тук, вероятно те интересува най-вече то..
Онова, което имат даровитите таланти, работливите певци, които полагат труд, години наред,
за да се развиват и израстват, "професионалистите", както ги наричаш в поста си.
За това можене, надявам се, те ще споделят от опита и познанията, които имат.

Но никой освен теб, не знае докъде ще стигнеш. Докъде си готова да вървиш. 
Никой не може да пее като теб. Или да има копнежите ти.
Щом ти харесва да пееш, прави го!

Споделяй, мечтай, учи се,  дерзай :)


 

Редактирано от e-dinko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опс,  не знам какво е станало с линка, първоначално ми го отвори.. Та записах ново с маааалко по-добро качество , но нямам идея как да го прикача..

Редактирано от pucca
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто ми се иска да знам дали имам някакъв потенциал и имам ли добър глас. Относно записа-да, кратък е, понеже съм много заета и нямам много време за седене пред компютъра :) Някой път ще се опитам да запиша някоя песен, по възможност с повече качество на звука

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прекалено рано е да мислиш за хубав глас. Трябва да мислиш по- скоро за натрупване на навици, които ще изградят качеството на звукоизвличането ти, начина на дишане и хубавата постановка на гласчето. Все още си на 14, което е добър старт за теб, особено за женски глас. От доста време се занимаваме и с женски гласове, които са крайно любопитни. 
 Всичко е пред теб, трупай умения и се учи да дишаш правилно. След време ще се промени и тембърът ти и всичко останало:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е,пееш,но пробвай с бекингтрак нещо,

защото има хора,които си пеят нещо добре,но бягат от тоналност и ритмика,ако са с други инструменти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък имам проблем с пеенето във време.Принципно тоновете ги хващам чисто но имам голям проблем с продължителното пеене във време.Това може би е най - злепоставящия проблем който може да има един вокал.Възможно ли е да се науча да пея в ритъма на музиката и как?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"продължителното пеене във време", можеш ли да дадеш пример, за да знаем дали говорим за едно и също?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.