Jump to content
Българският форум за музиканти

Какво мислите за усилвател Blackstar HT-1R?


PaCaTa

Recommended Posts

Здравейте, искам да знам дали някой тук има  Blackstar HT-1R и какви са му впечатленията?
Свиря предимно в домашни условия и разполагам с един усилвател Behringer VT30FX, 30W. Трябва ми нещо което като засиля няма да кара съседите да ми звънят постоянно и съм се ориентирал към горе споменатото кубе. Интересува ме главно дали вади по-добър звук от Behringer-а, при положение че Blackstar-а е лампов, а другия транзисторен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Аз съм фен на Блекстар, нова марка са и затова са сравнително малки, но набират голяма популярност. Ако си от хората, които се впечатляват от етикета "Made in", то са правени в Корея. Поне старите серии. Имам HT-5 и много му се радвам ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, гледах разни ревюта в тубата и с много добри впечатления останах от Блекстар-а. Сега гледам в musicworld има един BUGERA V22, лампов на същата цена но 22W, та се чудя кой от двата да взема. Блекстар-а дали вади по-добър звук от Бугерата при положение, че е по-малък от него а на почти същата цена?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако разучиш ще разбереш, че Бугера са марка, с която трябва да имаш едно на ум относно качеството.

 

Блекстара е супер за метъл, за Бугерата не мога да кажа, но най-вероятно не предвид това, че е по-винтидж насочена.

 

Разликата в мощността също е значителна и зависи за какво ще ти служи.

 

Да не говорим, че Блекстара е само глава, а Бугерата комбо.

 

Просто усилвателите са много много различни и ако си набележиш няколко основни точки за това, което на теб ти трябва супер лесно ще си отговориш. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам HT - 1R . Аз избрах главата и отделно си взех кабинет с 12 инча говорител. Мисля че нямат единица с 12 инча говорител. С две думи мога ти кажа че драйв канала е много добър, става и за хай гейн . Чистия канал на мен не ми звучи добре / някак сплескан ми звучи / . Размера не знам дали има значение за качеството на звука . Ако е за вкъщи 1 ват ти е напълно достатъчен. Помисли и за вариант глава + кабинет

 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Блекстара не е all-tube за разлика от Бугера.

Бугера пък е по-ялово качество като цяло, а и за домашно ползване не става.

 

Много са различни за директно сравнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето какво има в него:

 

-----

 

Притеснителна е сервизната политика за този модел - replace only. Дано причината да е в ниската му цена.

Редактирано от musicman
Махнах снимката защото Google се престарава. Ако я имаш от друго място я дай. Този адрес го смята за много опасен.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.