Jump to content
Българският форум за музиканти

Относно комютър+ел.китара


reduce

Recommended Posts

Въпроса ми е понеже нямам достатъно пари в момента за кубе ,мога ли да използвам комютъра за кубе поне в началото? Гледах в други теми имаше някакви програми,но незнам дали точно това ми трябва. Също четох ,че трябва да имаш определена звукова карта ,за да стане номера. Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочети за ASIO-драйверите и програмите от рода на GuitarRig. Ще имаш латенция и шумове, но за на първо време ще ти върши работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами чуй как звучи моят звук от китара направо в компютъра без абсолютно нищо друго и сам реши - https://soundcloud.com/genatawa/the-unforgiven-solo

Ако ти хареса и ако искаш да питаш повече ми пиши на ЛС скайпа си ще то помогна колкото мога :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш някаква вградена звукова карта, можеш да ползваш драйвера ASIOForAll и да кажем някой софтуер от рода на GuitarRig 5, Revalver 3, Amplitube и други.

 

Трябва да си направиш преходник от голям към малък жак. Няма да звучиш много гот нито в микрофонния, нито в линейния вход на китарта без предусилвател. Едно педалче на BOSS с електронно превключване, дадено на байпас(изключен ефект) ще ти свърши работа като елементарен буфер/предусилвател.

 

За по-хубави и безшумни резултати - по-хубава звукова карта с хубава хардуерна ASIO поддръжка, малко шум и инструментален вход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В линейния вход поне при мен нещата са по добре като качество на звука,но ако картата ти има латенция ще имаш проблеми с ритъма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китара с пасивни адаптери, включена директно в линеен вход звучи ужасно - няма никакви високи, защото китарата има високо изходно съпротивление, а линейния вход - ниско входно. В резултат на това и някои паразитни капацитети се плучава low-pass филтър и високите на китарта изчезват. Чрез опити да ги възстановиш софтуерно, само напомпващ шума на така или иначе шумната карта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично се намирах в подобно положение и си взех един Behringer Guitar Link (UCG102 ако бъдем по-конкретни) за 80 и нещо кинта и съм доволен, защото няма никакъв delаy, поради това че върви в комплект с оригинални Asio драйвъри. Отделно използвам разни pre-sets на Guitar Rig 5, удобно е също да се записват разни идейки на него. Разбира се, в сравнение с кадърен усилвател, китарата през програмата и през компютърните колони звучи по-постно и ''смачкано'', но определено е доста приемлив вариант, поне докато се съберат пари за кубенце.. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите ,помогнахте ми много! Сега ,като ми доиде китарата ще пробвам с ASIO drivers и Guitar Rig 5 и да видим какво ще излезе :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам една звукова карта за 15 лева (щото тая на дъното изгоря) от Мултирама, :blush: . От латенция не се оплаквам, както и от шум, понеже след като запиша нещо веднага се обработва със Саундфордж . 

Не използвам софтуер от рода на Guitar Rig и пр.


Чейнът е следния: Китара--->ДИСТ(камионче)--->ЕQ(камионче)---> BEHRINGER  Gi 100 с включена симулация на кабинет 4х12 ----> Мic input


Записвам със Сони Вегас или Саундфордж.


Единствен недостатък е ,че когато искам да озвуча някое комбо или кабинет мога само от единия входен канал на картата да записвам

Редактирано от agrogrind
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.Купуваш си един преходник от голям към по - малък жак.

2.Сваляш Guitar Rig 3 (read_rules)
3.Сваляш ASIO4All

4.Инсталираш свалените неща
5.Включваш кабела в Line IN жака и от звуковите настройки(на компютъра - доло в дясно) блокирай звука от микрофона(X).
6.Отвори настройките на Guitar Rig - File -> Audio And Midi Settings - трябва да изглежда по този начин:
-Driver - Asio4ALL
-Device - Asio4All
-Status - Running
-Sample Rate - 44100 може и 48000
-Latency - от 512 нагоре в зависимост от аудио картата ти ... Колкото по - нагоре, толкова по - хубав звук ще имаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря на всички! Точно това ми трябваше.

 

 

Така има там sample rate и има 44100,48000,88200,96000,176400,192000 на кое от тези ще се чува най-добре? Аз мисля ,че на най-много или някъде 96000 или 176400 ще е най-добре ,но не знам все пак още нищо не разбирам и за това питам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако звуковата ти карта е евтина, едва ли поддържа всиока честота на дискретизация, просто софтуера те лъже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.