Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос за китара Stagg


rock_children

Recommended Posts

Здравейте приятели!Досега свирих с една стара китара за 100 лева понаучих се и реших да вдигна малко нивото.Харесал съм си    

 http://www.muzikalen.bg/bg/catalog/id/1298.html  но няма никакви отзиви за този модел.Приемам и други предложения в ценови диапазон до 200 лева :) Ще ви бъда много благодарен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aми,дори аз като пълен аматьор,не ти препоръчвам "stagg" веднъж свирех на електрически "stagg" и незнам дали просто бройката беше лоша или всички са лошо,но по-добре събери още малко пари за нещо по-добро.(а и коледа идва) :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без да препоръчвам марки ще кажа, че всичко от този ценови клас не свири особено добре.

Предполагам, че предвид цената и наличието на електронка, не е лошо решение - обаче трябва да отидеш в магазина и да си избереш така, която ти звучи добре и няма проблеми или дефекти.

Може би ще е по-добре от това, което имаш, а ако си избереш добра бройка в магазин, със сигурност ще има подобрение, но това не значи, че ще звучиш съвсем както трябва - хубавите акустични инструменти са доста скъпи по принцип - а възможно е да купиш дори доста скъпа акустична китара, която да няма нищо особено в тона - може да звучи скучно и плоско, въпреки цената си.

Затова китара се избира на първо място на слух, от свирещия.

Философстване по картинка никак не помага никак.

Това е все едно да избираш най-вкусна торта в интернет магазин.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже съм на вълна да пиша...Всяка нова китара до 500 си е пълен компромис за съжаление. По-добре е да се търси нещо втора ръка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Това е меко казано глупост, което си казал. В диапазона до 500 има твърде добри попадения. Горе колегата правилно е спомена да се ориентира избора към Ямаха или Ibanez.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Светия Граал е Ямаха и Ибанец. Дрън, дрън, ярина. Друг път. Отива се в магазина и се пробва и която ти хареса... Или си търсиш втора употреба с пробване....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така, колега, и аз съм "ЗА" този принцип! В крайна сметка всички ние свирим на музикални инструменти за това да се кефим на първо място и щото ни иде отвътре. Така че инструмента ТРЯБВА да бъде част от картинката, а това как ще се казва и колко струва в магазина е от второстепенно значение. Не говоря за тези които си вадят хляба с това, разбира се, там нещата са доста "по-тънки", те си знаят какво да правят...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Всички казват, че китари примерно под 500 лв. не стават, а пък Стаг съвсем не стават....най-общо казано.

Добре, въпроса ми е ако човек има 500 лв. защо не си вземе направо ВСРич и да не се занимава с никакви Стагове и глупости. Още повече че дори любимия ми Уарлок (онзи белия, еди кой си модел) струва 385 ако не се лъжа.

Важи ли и за китара БСРич, че на цена под 500 не е качествена?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина качствените китари струват хиляди(а и не всяка, струваша хиляди е от най-добрите, и при тях има бройки).

Надявам се, че това отговаря на въпросът ти.

За 500 лева можеш да купиш свястна китара, ако по случайност попаднеш на по-скъпа китара на старо, която да се окаже хубава.

Иначе получаваш бюджетна китара без никакви особени качества. Без значение от марката.

Това не значи, че няма да свири - сигурно ще е ОК, просто няма да е като "хубавите".

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично при скромните ми познания трудно ще оценя коя китара е хубава, но при равни други условия (стил музика, налични ефекти вкъщи, и т.н.) ако ти дам в ръцете 400 лв. да купиш китара коя би избрал - БСРич-а (обожавам го чисто визуално) или Стаг за същите пари?

Без да пробваш имам предвид - чисто теоритичен въпрос.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е като да питаш, от две вина, кое ще е по-пивко, ама без да ги пробваш.

В тоя ценови клас, всичко е късмет. А и защо да не ги пробваш - пробвай ги.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми защото честно да ти кажа и да ги пробвам, при мойто ниво, разлика няма да открия, но съм готов да си взема БСРич-а единствено заради визуалния кеф.

Та затова ми е въпроса - защо всички оплюват Стаг за под 500 лева, като мегаизвестните БСРич имат супер-популярен модел за под 500 лв.

Нещо не се връзва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здр! Из между точно този модел SA40DCFI-BK'' Стагове'Се срещат дори и добри изработки,Просто трябва да има повече бройки в магазина за да се избере най-добрата,А и намаленито е примамливо Успех!  :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.