Jump to content
Българският форум за музиканти

Цигулка "PAGANINI"


Recommended Posts

   Здравейте! Тези дни моите синовете ми връчиха две стари цигулки, за да избера една от тях за мой коледен подарък. Цигулката "PAGANINI" е с разлепен крепежен елемент на струнника, но той се държи стабилно и не разстройва цигулката. Лъкът е със скъсани косми, макар и с добър вид. Цигулката е много използвана - черното на грифа е изтъркано на 2/3-ти от дължината му под "ми" и по-малко под "ла". Останалата част от конструкцията й е в добро състояние. Другата цигулка е чешки фабричен "Stradiuarius" и е в добро състояние. За нея зная достатъчно (според мен) , но за качествата на цигулките "PAGANINI" не намерих информация. И двете цигулки имат добър звук - много по-топъл и по-ясен от моята цигулка.

    Моля за съвет: коя марка е по-висок клас и ако е "PAGANINI", струва ли си да я дам за ремонт и да я запазя за себе си?

   Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си в София се обади на 0888  406 561 Владо Тилев. Ателието му е на Славянска  и Шишман. Най-добре е да отидеш с двата инструмента, той ще прецени кое как е и може да се заеме с евентуалния ремонт на цигулката и лъка. Може да кажеш, че те праща Румен Александров. 

Весели празници и радост с новата цигулка!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм чувал за цигулки Паганини (не се и интересувам от цигулки), но от поста ти съдя, че е от по евтините (нито една скъпа цигулка няма да използва боядисан с черно фингърборд, даже не до там претенциозните са с абаносови) и едва ли си струва много сериозни ремонти! От друга страна, ако цигулката е в ред, нищо не и пречи да има приятен звук, разбира се!

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата kolio_k е прав.Всички черни части по цигулките трябва да са от абанос,а не боядисани.

Не,че няма много фабрични с абаносови гриф,струнник и ключове.

Нищо особено не са и двете цигулки.Фабрично производство за учебни цели.

Слагат надписи Паганини,Сарасате и др.за привличане на внимание и клиенти.

Обикновено ремонта излиза по скъпо от самия инструмент.

Някои майстори като им влезеш с подобен инструмент в ателието си имат готова сценка. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.