Jump to content
Българският форум за музиканти

Powerbox MK2 захранване за ефекти


Recommended Posts

Изходите са разделени в галванично разделени групи. Всяка група има по 2 изхода (галванично свързани)

 

Максималният сумарен ток, който могат да отдават изходи 1 и 2 е 500ма. Това значи, че спокойно можеш да захраниш 2 ефекта, изискващи 250мА или един - 500ма. Във втория случай другият изход от групата остава свободен.

 

Последните 4 изхода имат двойна филтрация и двойна стабилизиация. Те са предвидени предимно за чувствителни аналогови ефекти, нуждаещи се от малко ток. Например cybaby черпи около половин милиампер(до колкото помня). Моят Firesound V3 под 2.5мА. Това е и причината да не е нужно много ток навсякъде. Ако се замислиш, с 50мА ток могат да се захранят 20 овърдрайва!   :) (луда работа)

 

Прочети ръководството за експлоатация на български език от тук:

http://n-audio.net/sites/default/files/Powerbox%20Mk2%20UM%20Bg.pdf

Сигурен съм, че сам ще си отговориш на доста въпроси.

 

 

 

Сигурно е безполезен, ако всичките ефекти, които ползваш изискват ток над 400мА всеки. :)

Редактирано от Nikifena
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако по-нататък мислиш да слагаш и защита по ток

 

Докато разглеждах схемите останах с впечатление, че са използвани класически интегрални схеми на компенсационни стабилизатори за фиксирано напрежение (серията 78хх или нещо аналогично) :huh:. Тези схеми мисля, че по принцип са с вградена защита по ток.

 

Това, което ми е по-интересно в случая, е:

Не се ли влияят консуматорите един от друг, когато ги захранваш паралелно от обща токозахранваща схема? Предполагам, че все пак това влияние ще бъде минимално, но нямам идея какви смущения в захранването може да внася даден ефект.

 

Иначе устройството е много добре планирано и, както изглежда от снимките, не по-зле реализирано :godbless: :godbless: :godbless:. Прегледах и последната постната версия на инструкциите за експлоатация - доста грамотно са написани, не смятам, че потребителите биха брали ядове. Самият дизайн на устройството е доста интуитивен (имам предвид, че всичко се разбира само като го погледнеш). Не знам дали си пуснал книжен вариант на инструкциите в комплекта на захранващото устройство, но обикновено това улеснява работата, особено когато имаш 5 минути до soundcheck-a ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стабилизаторите не са 78хх. Ако погледнеш схемата по-внимателно, ще видиш, че изправителите не взимат захранване от една точка. Нали все пак има галванично разделение. 

 

Не ми остава време за менюала. Говорих с една печатница, но не съм ходил. да говорим в цифри и срок. Иначе размерът на кутията на Powerbox e една идея по-малка от лист с размер А5. Но дори и да има менюал, той ще е само на английски. 

 

Непрофесионално е да се разчита на нещо ново 5 минути преди саундчек.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За отделните изправители и галваничното разделяне между тях видях. Питането ми беше за двойките крайни изводи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

@synchu - да се похваля, че и аз вече си взех Powerbox-a - наистина безкомпромисна изработка и ще ми върши перфектна работа  :coolp:

Много съм доволен!

Поздравления и благодарности на Ники и все така да ни радва с нови полезни благинки :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.