Jump to content
Българският форум за музиканти

Счупени винтове (видии) в дървото


Recommended Posts

По известните магазини няма да намериш, виж по специализираните фирми да.

Оригиналните са скъпи(50-60 лв./бр), и ако не ти трябват професионално, не си заслужава.

Аз ги позлвам и имам 3,4,5 мм., не си предложих услугите, защото видях,че BOSH220V е от Димитровград.

Друг по-евтин вариант беше вече споменат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казуса е,че колегата трябва да си завие ключовете към баса.

За да стане това трябва да извади старите счупени винтове.

Покрай това аз научих,че има специални кухи бургии.

Сигурно и за теб има някаква полезна информация. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е ли възможно да отмести реда ключове някоко милиметра за да "прескочи трапа" - имам чувството, че с тези методи риска е да останеш без глава на китарата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А отворите за осите какво да ги прави? Затапване и пробивване на ново ли?

 

Ще ги завърти по осите с малко и нови дупки . Най много врътките на ключовете няма да са перпендикулярни

на остта на грифа . Ако е евтина китарата -голяма работа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко Off от темата, но е добре да се знае, че зъмбата изобщо не може да се използва в дадения случай!!! Така наречената "Куха бургия" /свредло/, е всъщност "Бор корона". Добре е също така да се знае, че при използването на подобен инструмент в конкретния случай има риск, при отделянето на просвредления материал да се повреди /разцепи/ главата на инструмента, освен ако не се разпробие до край и после не се запълни полученият отвор. Това от своя страна ще рефлектира на визията на лицевата част така, че... нека питащия прецени!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина лошо, че ще трябва да има визуален ефект и на лицевата част. Може би има варианта да се поработи малко с дремел около винта, за да може той да се извади с клещи и после да се прави глух отвор, който ще се затапи лесно и само отзад.

 

Още един вариант, който може и да не е приложим в зависимост от размера на винта - пак с дремел да се направи челно прорез на винта, достатъчен за развиването му с малка отвертка?

 

Колега, защо не постнеш някоя снимка на въпросния винт?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.