Jump to content
Българският форум за музиканти

Активната ел.


Self-Sacrifice

Recommended Posts

Здравейте

Значи проблема е там, че от кубето ми почна да излиза доста гаден шум(като дист ама гадно),след втория ден свирене със активен бас ;).Дали това е станало от активната електроника на баса :) :wall:А у нас в колонкте като си включа баса няма никакви проблеми :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 намали си volume - то на китарата и пробвай пак вкарай малко корекци

2 кубето ти може да е замърсено или там както му се казваше

3 потенциометрите ти може да са скапани

4 кво ти е кубето :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Здравей,

Значи 1-то го пробвах няма промяна

2.Кубето е много възможно да е замърсено,но интересното е ,че 1 година свиря на него и няма проблеми и на 2рия ден свирене с новия бас...

3.Не е от тях супер са

4.Кубето ми е "Вермона" 100 вата

;)

Мамка му въобще незнам какво му стана изведнъж,дали не е от говоритела нещо :)

Редактирано от Self-Sacrifice
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

какъв е точно шума ако искаш ми пиши на icq да го измислим твоя пробелм за да не

пишем тука че бавно става и модовете да не се карат :)

 

 

 

а има вариант и кабел да ти прави ебавка входовете и тн

Редактирано от badhabittt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако кубето ти е В100 или В60 , включи баса във втория вход и намали входното ниво на канала . При мен поне така се оправя дори на бас без активна електроника .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Батерията е чисто нова,не е от кабела,а за линеения вход незнам, има два стандартни входа и още един или два входа които са петици и не ми вършат работа :wall: :wall: :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за офф-а, ама тук е добро място да попитам какво е активна електроника, каква е разликата между бас с и без такава?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами смятам да ти закрия офф-а, защото човека има проблем, а това е по-важно, отколкото сега да се учим кое какво е! Има google.com за такива моменти.

 

Така, по темата! Прегледай дали заземяването на баса е наред. На мен така ми е бръмча китара, която имаше калпаво заземяване. Което е по-важното за теб е да отидеш и да го чуеш на друго кубенце, за да елиминираме проблем по баса.

Ако си го направил, казвай ни го това, за да сме спокойни и да мислим за нещо друго <_>

 

 

Успех,

Виктор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай с друг бас.

 

Ако го има това кривене, значи му е станало нещо на кубето. А дали е от активната електроника или ор нещо друго това вече е друг проблем <_>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Здравейте

Мисля че не е от заземяването,а и у нас като си свиря(в компютъра)няма никакви проблеми :wall: Явно не е от баса,а този шум при свирене не е постоянен,смисъл в зависимост от пика,то даже не е шум ами по скоро като кривене.Днес ще пробвам и в друго кубе,със друг басс в същото.После ще докладвам обстойно <_<

С уважение Иван!

Редактирано от Self-Sacrifice
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах същия проблем с б100, но беше от потенциометъра на 2-ри канал.

Не зависимо дали свиря на 1-ви ???

Както и да е след ремонт всичко си е ОК

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Б100? Аз позвам едно такова на заем в момента. Лека му е следният - потупай потенциометрите. В смисъл побутни ги леко навътре, и този гаден звук трябва да се махне. Това го правиш всеки път когато звука се прецака.

Това е от мен. Друго не ми идва на ум.

 

едит: при мен всеки от потенциометрите се обаждат от време на време, като изключим гейна и презънса, за това казвам да ги побутва всичките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.