Jump to content
Българският форум за музиканти

Активната ел.


Self-Sacrifice

Recommended Posts

Eми щом казваш че в пиковите моменти криви, значи според мен може и от говорителя да е проблема...ама незнам..все пка вермона е, от всичко моеже да е.. :happy:

 

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... не знам от какво да е шума, но със сигурност не е от баса. Активната електроника е нещо като предусилвател (с корекции), и сигнала от нея излиза по- силен, отколкото на пасивен бас. Следователно, ако кубето няма линеен вход (т.е. вход БЕЗ предусилвател), то веднъж усиления сигнал от електрониката на баса се усилва още веднъж от предусилвателя на кубето, и оттам идва кривене.

Значи - или намаляш силата на баса, или намаляш Gain-а на кубето (това е чувствителността на входа), или сменяш кубето ! Само баса не сменяй ! :happy:

А може и наистина да е нещо от потенциометрите - накарай някой, дето разбира, да ги почисти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aми съмнявам се да е от входовете нещо,защото първия ден когато свирих с новия бас нямаше абсолютно никакви проблеми,излизаше супер чист саунд.Иначе съм сигурен ,че не е от баса(който няма да сменаям ;):D:happy::ph34r::ph34r: )След малко отивам във репетиционната да човъркам комбото :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най вероятно е от кубето....нема да се коси6 стават такива работи...ако не е издържало на електрониката на баса ти се е бъгнало ама 4е се оправи ....нема стра6но хе хе

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей сега го човърках кубето и е от него,пробвах и с друг бас и пак същата история,всичко прабвах ама...Довечера го носа на някъв техник и тва е :(

Все пак ви благодаря много момчета за помоща

:godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Б100? Аз позвам едно такова на заем в момента. Лека му е следният - потупай потенциометрите. В смисъл побутни ги леко навътре, и този гаден звук трябва да се махне. Това го правиш всеки път когато звука се прецака.

Това е от мен. Друго не ми идва на ум.

хаха кат басовете кремона :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кремона... :D Много боли да удряш такова нещо, човек... ;) Личен опит... ама беше китара... смазах си става и се усетих навреме :D

 

Ами, момче, радвам се че не е нещо от басчето, тогава става малко по тежко, особено, когато ти е много новичко :D Кубенце се поправя :D Можеш му засили нещо по-хубаво като говорител :D Пожелавам ти много скоро да изригнеш безпроблемно на поправеното кубенце! :guitar: :D

 

Със здраве,

Виктор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Благодаря много за пожеланията,вече се разбрах с един техник да го оправи:lol:

С уважение,Иван

Редактирано от Self-Sacrifice
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Оказа се ,че проблема е от говорителя:idea:,висуално нищо му няма,но нещо от вътре се е изпърдял :huh: И сега съм поръчал нов 300 вата :blink:

Все пак ви благодаря за помоща :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом проблема е разнищен, темата се затваря!

И чакаме нов пост във Функя гласящ "Ае пристигна ми 300ватовата техника" ...:blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.