Jump to content
Българският форум за музиканти

Китарни усилватели (amps)


bulby

Recommended Posts

оп, Деляне прав си ;) не исках да засягам никого - само направих опит да коментирам пазарната политика на Маршал ;)

ампа звучи добре, спор няма

аз в мойта главица ползвам едни стари РФТ - чудесни са

от цялата камара лампи, които имам те свирят най-добре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
За мене Маршал са върха. В нас обаче имам една Wermona. Мнооого стара. С 2 входа но има само бас, високи и волюм на всяка букса. 35 вата. Напулно достатъчно да тормозя комшиите. Лампов и вади доста добър звук за годините си. :)

 

 

Грешка... кубето се оказа транзисторно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^супер.

К'ва работа върши това изявление след 2 години и половина остава в сферата на предположенията, догадките и фърлянето на боб :)

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за мене най яките са солдано и меса буги дуал ректифиър (говоря за изцяло ламбови), до сега не съм имал удоволствието да свиря на истински такъв (а само на правени), но и правените отнасят всички хибридни ампове които съм чувал/пробвал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за мене най яките са солдано и меса буги дуал ректифиър (говоря за изцяло ламбови), до сега не съм имал удоволствието да свиря на истински такъв (а само на правени), но и правените отнасят всички хибридни ампове които съм чувал/пробвал

Хвала на Месите ... аз лично съм много голям фен на на Lone Star ама бая закуски трябва да пропусне човек за такъв амп :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за дизела:

само незнам за къв ви е 180 вата ламбова мощност - само кабинетите за тва ще струват колкото сносно ламбово кубе 2 ръка

 

аз със 50 вата събарям къщи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Peter Diezel e един от най-сериозните,сравнително "новопоявили" и наложили се производители.

Lone Star е много успешен модел и минава за един от вариантите на poor man's Dumble.

И двата са ми в листата редовно представяна на Дядо Мраз(Дядо Коледа - по нов стил).

 

 

П.с.Читави кабинети(напр. 2бр.)одма си струват колкото сравнително сносно(даже и ново)ламбено комбо.Те звучат по различен начин с приложени 50 - 150 - 300вт.,което е и смисълът на разнообразието,на предлагани мощности в съвременните условия.(разбира се,кабинетите са само един от елементите осигуряващи звукова вариабилност).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като никой не разбра какво имам в предвид поради забозването на хостването на картинката,пускам друг линк

http://img353.imageshack.us/my.php?image=h...agilmourfv6.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Работата е там,че някои хора скачат на голямата мощност уж,че е свири много по-силно,като правят компромис със кабинета.Ако все още някой не е разбрал - 100 вата не свирят 2 пъти по-силно от 50.За тва ако искате да събаряте къщи зимайте хубави говорители с голяма чувствителност.

 

А за говориеля при различни мощности не мисля,че разликата в звука е много голяма като изключим много ниски и много високи нива.Все пак немоаг да твърдя за много високите,защото никога не съм давал толкова жега на говорител.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Работата е там,че някои хора скачат на голямата мощност уж,че е свири много по-силно,като правят компромис със кабинета.Ако все още някой не е разбрал - 100 вата не свирят 2 пъти по-силно от 50.За тва ако искате да събаряте къщи зимайте хубави говорители с голяма чувствителност.

 

А за говориеля при различни мощности не мисля,че разликата в звука е много голяма като изключим много ниски и много високи нива.Все пак немоаг да твърдя за много високите,защото никога не съм давал толкова жега на говорител.

 

Чуствителността на високоговорителя в никакъв случай не е определящ фактор за неговата степен на "качественост",нито за пригодността му(особено при "инструменталните" апаратури)!

А при различни приложени мощности,разликата в звученето на един говорител е от забележима,до значителна!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах в предвид за събаряне на къщи,че трябва голяма чувствителност,не по-мощен усилвател.Качеството на звука е ясно,че не се определя от чувствителноста,но често хубавите говорители имат и голямо КПД.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за дизела:

само незнам за къв ви е 180 вата ламбова мощност - само кабинетите за тва ще струват колкото сносно ламбово кубе 2 ръка

 

аз със 50 вата събарям къщи

 

аз със 10вата ламба озвучавам квартала, а с 50 заглушавам отвсякъде озвучени барабани през 2х100 или нещо подобно - извода е че с 50вата може да се свири спокойно на някой площад :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.