Jump to content
Българският форум за музиканти


Enev

Recommended Posts

Моля за съвет от някой който има въпросната карта - Нямам опция за 192 khz , опитах с най-нови драйвери и софт., Win XP , 4 GB ram 2 Ghz Pentium dual core,

Ето това излиза - http://www.2shared.com/photo/FXZc3_A9/Mixer_2.htm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази карта поддържа най-много 24-bit/96kHz - тъй, че няма да стане.

Редактирано от patzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя грешка - сега видях в сайта на ему, че поддържа - щото в описанието на друг сайт пишеше, че е до 96kHz. Аз съм с 1212м и си ми ги показва всичките. Прочети Упътвавнето да видиш не пише ли нещо по въпроса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудя се, да не би да има по-старо произведени модели които поддържат до 96 khz ,защото и аз чета от различни места, различни характеристики . Едва ли ще се наложи някога да работя на тази честота , но знае ли човек. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е само да плейва на 192, но за запис да поддържа 48 и 96...

Тази на сайта е PCIe, може старите да нямат 192...

 

П.П. Във всеки случай не мисля, че си струва да се занимаваш с 192. Е, може би ако имаш микрофони за $5к и подходящо помещение... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За PCIe - да,знам , но за PCI има инфо че поддържа , ето тук тази http://www.etcetera....ts/EMU005.shtml

е на 192. Това не ми е основния интерфейс с който работя, но все пак искам максимално да го му използвам капацитета.Някои се отнасят с пренебрежение към E-DSP ефектите на картата , но ако човек знае как да ги използва ( и да не разчита само на тях ) може да си помогне много . Благодаря за подкрепата и очаквам още, ако някой знае нещо по въпроса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видях, че по разни сайтове пише 192 kHz и за PCI, обаче кой откъде какво и кога е copy/paste-вал... не може да им се вярва напълно... ;)

А на сайта на Крейтив не видях инфо за старата.

 

Из някой форум не пише ли, за да знаеш със сигурност, че може?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Из доста места порових, само на 1 място имаше нещо от рода на EMU 0404 196 kz true or fake . Американците много ме радват когато на подобен вапрос отговарят ,, Не знам на тази ,но моята карта M-audio (или там нещо си друго ) поддържа 196 на MAC а другата на Lynux ,бла-бла и накрая никой не помни въпроса от който са тръгнали.Тук във форума има много кадърни момчета , сигурно по бързо ще намеря отговора който ме човърка . А ето тука какво гледам - този драйвер съм го изтеглил и качил , и пак не става пущинката http://www.2shared.com/photo/EHKPtFu0/Mixer_3.html

Редактирано от Enev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отворих едно упътване от сайта на е-му точно за твойта карта и виж какво пише:

 

PatchMix DSP can run at 44.1kHz, 48kHz, or 96kHz sample rates, but the effect processors are only available at the

44.1kHz or 48kHz rates.

Малко по надолу в описанието имаше снимка за отваряне на сесия и изглеждаше като твоята без 192 kHz

 

малко по-надолу в техническите данни:

 

Sample Rates 44.1 kHz. 48 kHz, 96 kHz derived from internal crystals

 

ЦЪК

Редактирано от patzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса е решен ! Когато съм ъпдейтнал драйверите , е трябвало да инсталирам и PatchMix DSP софтуера - съответната нова версия. Сега вече стана ! А Въпросната честота поне за сега не ми трябва за аранжименти и записи , а за акустичен тест.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 months later...

Моля за съвет от някой който има въпросната карта - Нямам опция за 192 khz , опитах с най-нови драйвери и софт., Win XP , 4 GB ram 2 Ghz Pentium dual core,

Ето това излиза - http://www.2shared.com/photo/FXZc3_A9/Mixer_2.htm

Това важи само за DSP а ко ползваш ефектите на DSP. Картата записва на 192 khz с аудио софтуера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.