Jump to content
Българският форум за музиканти

Kоя от двете е по-добра


Recommended Posts

И все пак ако си от софия и ти допадне повече стратчето някъв образ продава такъв за 180 :P Можеш да си чукнеш една среща да го прослушаш и ако е писано да спестиш някой лев :D

 

Успех!

Няма смисъл да спестява от такива неща :D "Не съм толкова богат да купувам евтини неща" са казали хората :D

 

Пакета на ямахата има :

Китара ERG121 (поне 400 за този модел :D )

Колан (5лв)

3 Пера (3лв)

Тунер (30лв)

Струни (11лв)

Кабел (3лв)

Сравнително добро кубе (100 лв)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 38
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

@LOE - Разбира се, че това е личното ми мнение, и съм го споменал неведнъж. Затова не искам да обвързвам момчето с него, и съм го посъветвал да ги чуе, и да си вземе тази, която му харесва повече. Затова мисля, че беше малко ненужно да ме критикуваш в мнението си. И пак казвам - моето ЛИЧНО мнение е, че тия джаксъни звучат ЗЛЕ, дори със скъпи адаптери (пробвал съм със Seymour Duncan), макар и добре изработени. И аз доста съм се чудил на какво може да се дължи това, при положение, че китарата е очевидно направена от тежко дърво, но ако някой ден махам лака на някоя, най-верочтно тогава ще разбера :D .

 

like. no. other - можеш да послушаш и VOSTOK и да пробваш и ямяхите, имам додри впечатления от тях.

 

Колкото до squier - те не са фирмата от преди 4-5 години. Сега инструментите им са две нива по-добре изработени, и не мисля, че се различават много от другите китари в същия ценови диапазон.

 

Като сме тръгнали със съветите, аз пак ще препоръчам на момчето тази китара:

http://www.elderly.com/items/30U-10073.htm

http://www.slammerguitars.com/guitars.cfm

 

цената и е около 480-500 лв, не отстъпва по нищо не въпросните джаксъни, махагонова е, с парафинирани адаптери. Ако имаш затруднения с намирането на такава китара, мога да ти дам координати на вносителя.

 

Но - сега, като разгледах, май офертата на RockMan е най-добра.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе май съм се спрял на оня шоумастер

Вземи YAMAHA-та. Според мен те правят много по-добри китари от евтините SQUIER или JACKSON на сравнително ниска цена за да са конкурентоспособни. Не бъди роб на марката, а просто си купи инструмент.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само не ми е ясно ако вземе страта за къф уй му е с тия сингъл койл адаптери

 

подкрепям колегата LOE

и аз 1но време имах страт и знам кво е да си с единични адаптри.Каквото и да свириш хъмбъкера е по-силен и има по-малко шум.както се казва китариста свири а не китарата - с тоя Шоумастер можеш и "я елате пиленца при батко - на Милко калайджиев да свириш няма да е проблем:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

chris_barnes

от поста ти относно джаксъните става ясно че си фен на много тежкия звук

аз също - предимно гейна ми е на макс

от с годините взех да харесвам и крънч звука - който е нещо от сорта на браян мей, браян адамс

и блус звук

и двата саунда - може с хъмбекъри - може и със сингли

сингли стават и за хард рок

за чисти китара - ехе!

синглите са си ок

значи - ако ще е много дистер - нека китарата да е 2 ХВ

ако ще се свири предимно чисто - 3 сингъла

(най добре е човек да вземе и от 2та типа)

 

ако ще имаш 1 китара - да кажем това ще ти е първата

хибридния вариант е доста удачен

1 нв и 2 сингъла -по универсална

2 нв и един сингъл - за металист , който иска да свири и чисти китари

(да се има впредвид че с 2 НВ китара - също става добър чист звук когато си на 2 адаптера заедно)

 

тъй като става дума за ефтини китари

първо бих се насочил към Скуаяр - мисля че те са се специализирали в ниския клас и дават най добро качество там(добри впечатления от тях)

после джаксън - ако човека държи да пише джаксън - не съм ги пробвал много от ниския им клас

в крайна сметка и Скуаяр и Джаксън - са под ШАПКАТА на Фендер

така че кой знае каква голяма ралика - едва ли има

ямаха нисък клас - НЕ -това което съм пипал - хич не биваше

ямаха бих си взел - първо бас - там са най добри

и ако ще е китара - да е от по високите им модели

( ямахи съм имал навремето -класически и акустична-средна хубост )

но от приятели - съм пробвал найстина добри ямахи - но те изобщо не са ефтини

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма смисъл да спестява от такива неща :cheers: "Не съм толкова богат да купувам евтини неща" са казали хората :beer:

 

Пакета на ямахата има :

Китара ERG121 (поне 400 за този модел :beer: )

Колан (5лв)

3 Пера (3лв)

Тунер (30лв)

Струни (11лв)

Кабел (3лв)

Сравнително добро кубе (100 лв)

Добра сметка.

@like.no.other - мисля че към точно такова нещо трябва да подходиш. ПРОБА! Пробването му е майката - направи 2-3 на Скуайърите и на Ямахите, и ще се увериш че не те пращаме за зален хайвер! ;)

@РокМан - говорех за "златната среда" относно класа - нито твърде скъпа, нито евтин боклук - и същевременно доста добър саунд и други качества. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.