Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем jackson


Kolev

Recommended Posts

jackson js22r, проблема е с тремолото, когато го ползвам разстройва доста, качва с почти половин тон, няма стопер горе, някои ако е оправял такова нещо да помогне моля

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с jackson js1r dinky, и имах същия проблем .Реших го по идиотския начин: спрях да използвам тремлото :greenball: .

Това което мога да те посъветвам е да опиташ да затегнеш малко тези болтове :

75577ac2a1021f51bbceb5ed5d1b720c_610x0.jpg

Би трябвало да има ефект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

jackson js22r, проблема е с тремолото, когато го ползвам разстройва доста, качва с почти половин тон, няма стопер горе, някои ако е оправял такова нещо да помогне моля

Сложи графитен прах в прорезите на нъта,щом вдига,стържеш от молив с ножче - стари номера от соца,малко наизуст си пиша,тия китари не са ми познати.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Малко е офтопик, но ето едно видео, което сравнява китари на един принцип от различни ценови класове. Обръщат спецялно внимание, как на евтината китара тремолото не върши работа, докато на тази за няколко хиляди, макар да е на същия принцип - не разстройва, когато се използва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам двустранно ти се движи тремолото. Смисъл хем може да качва, хем може да сваля.

Пи сваляне, имаш ли проблем с разстройване? Също след като е разстроило така, ако направиш леко сваляне с ръчката, оправя ли се долу-горе строя или не?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само сваля и проблема е като върне, че качва целия строй с почти половин тон, не съм пробвал да върна малко ръчката надоло, но предполагам няма да има голям ефект, предполагам е до настройка на самото тремоло но не знам как да го направя, гледах видео как го правят, в момента немога да пробвам, че в събота имам концерт, но след това ще има пробно 100%

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само от триенето в нъта трябва да е. За най-лесно, можеш да пробваш съвета на Hillbilly. За по-дългосрочен вариант може да пробваш с графитна смазка примерно. Аз винаги смазвам с вазелин, че такова имам под ръка и върши работа, но пък не използвам тремоло много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.