Jump to content
Българският форум за музиканти

Seymour Duncan


Harvester Of Sorrow

Recommended Posts

Здравейте, колеги. От доста време не съм писал тук. Питането ми е следното: имам Jackson DK2, тяло елша, флойд, адаптерите са Seymour Duncan, JB в бридж позиция и два безшумни единични. Мисля да сменя бридж и нек адаптера, предложете някакви, отново Seymour Duncan, пасивни. Свиря предимно траш и дет метъл. За нек ми е ясно, че ще слагам Hot Rails, но за бридж се колебая между Dimebucker, Super Distortion и Invader, дайте съвет. Благодаря ви предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dimebucker или duncan distorsion няма да сбъркаш със сигурност :).

По мое мнение за това ,което искаш да свириш гледай да е обезателно керамичен.

Редактирано от Dean
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

JB е жесток адаптер аз също искам да го купя.Твоя предполагам е TB-4 който е f-spaced.От доста време си търся предлагам цена от 120 лв.За комуникация предпочитам ЛС.

Поздрави Митко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за тая музика която си споменал зарежи тия сеймър дънкани а си купи един Bare Knuckle Warpig както каза колегата DEAN керамичен за бридж позицията, а останалите си ги дръж за красотата на китарата

https://bareknucklepickups.co.uk/main/pickups.php?cat=humbuckers&sub=contemporary&pickup=warpig

 

и с това не искам да кажа, че seymour duncan са лоши, напротив

 

просто този, който ти казвам е маха главите през кръста ;-)

 

ай със здраве

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам активни адаптери, но ако някога си сложа на някоя китара ще бъдат Blackout

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dimebucker, Super Distortion - са екстра. Но са различни.

Dimebucker - за Пантера или Нуно. За траш е по-добър от с. дистера.

Super Distortion - - за по стандартерн хеви. И е по добър за клийн от дайм-а.

Invader - не съм пробвал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Invader-a ми идва малко мътничък спрямо Dimebucker-а и Duncan Distorsion-а

Dimebucker-а и Duncan Distorsion-a са много отчетливи и стегнати като звук,много

подходящи и за дропнати настройки, Super Distortion е модел на Dimarzio.

Редактирано от Dean
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прослушай тези от линка долу и ще си избереш.На мен лично ми харесват dimebucker и fire blackouts.Всички други са ми мътни,но може би за определени стилове са по-добре.Както каза Тони dimebucker-а е по-като за Dimebag и Nuno.FIRE Blackouts ги ползва Gus G.

 

http://soundcloud.co...ain-comparsion/

Редактирано от Heartman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали си гледал ето това:

но поне според мен е едно от най-добрите сравнения на различни адаптери в нета.

Все пак Кийт е написал в описанието, че китарата, с която е правил сравнението може доста да се различава като звук от други такива, така че... И въпреки това филмчето е доста добро.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Distortion сякаш ме кефи най-много. Тонът му е близък до този на JB, но малко по-стегнат. Забравих да ви кажа, че свиря в ре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж Shaller Hot Stuf (може би с две f може би не) - жестока работа, според мен - бях напипал преди време един втора употреба, бях го сложил на една къстъмизирана китара, която сега е в MMG music в Банкя - много бях впечатлен от тоя адаптер! За тресня на бридж е страхотен!!!, чистите малко му бягат, но и те стават.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mоже да помогне: линк

 

Доста добро е качеството.

 

От това, което съм чувал, JB и Duncan Distorsion са с най-добър и дефиниран звук, по мое мнение. Ще ми е интересно да кажеш, какво не те кефи и очакваш да го откриеш в друг модел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едното е, че от известно време имам някакви шумове, другото е че искам малко по-стегнат звук. Адаптерът ми идва малко мекичък. Трябват ми малко повече баси. Друг проблем е чистата китара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.