Jump to content
Българският форум за музиканти

G&L L-2000 tribute 4 strings


spiritus

Recommended Posts

Привет на всички

 

Попадна ми споменатия бас и много ми допадна как звучи - корекции, тон и всичко останало.

 

Ако някой е ползвал такъв бас ще се радвам да сподели мнения.

Цената, която му искат е 1300 лв за нов

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвал съм L2500 Tribute - т.е. 5 струнната версия. Не ми хареса профилът на грифа, както и заводската настройка - определено имаше нужда от изравняване на праговете (fret levelling). Hе мога да коментирам саунд-а, защото по принцип мразя хъмбъкъри. Не знам кой ти го продава, но странното е, че цената му нов е по-ниска : http://www.thomann.de/gb/gl_tribute_l_2000_premium_bb.htm?sid=8c218454363fa79f51b1ada862d36d1f

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм пипал нисък клас G&L от Tribute-серията и доколкото си спомням, не останах очарован. Като цяло бих определил качеството на изработката, като малко по-ниско от мексикански Фендер. Високият им клас инструменти са страхотни обаче.

Редактирано от blr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега ще внеса разнобой в мненията :)

Свирил съм на 2000 и 2500 от по-стария вариант - правени в Корея, и според мен са сред най-добрите бюджетни инструменти, които съм хващал някога. Особено 2500 - изравнен тон, добър гриф, много добър материал, добре звучаща ниска струна. Марто Евстатиев ( басист на Panican Whyasker, Der Hunds и др.) също има такъв и инструментът е чудесен.

Нямам впечатления от настоящата Tribute серия, която се прави в Индонезия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах сравнително скоро "корейски" L 2500.

Нещо не ми хареса как звучи 5-та струна...

Аз имам L 1000 ,1981 ,който ми харвсва като звук,но е 4 стр.

Аз съм фен на 5 стр. бас китари,но корейското производство не ми хареса,като звук и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този, който пробвах е корейски - 2007 година Но наистина ме кефи как звучи. Адски много корекции могат да се правят и наистина ме изкефи добре звучащата 4-та струна дори без да е включена активната електроника.

 

Май, май ще се разделям с 1300 кинта :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом инструментът ти харесва, няма лошо. Моето мнение е, че не си заслужава парите, но ти си знаеш най-добре. Цените на употребяваните инструменти, в момента са такива, че за тези пари или малко повече, можеш да вземеш американски или японски Фендер или германски Warwick например. Повярвай ми, когато поставиш такъв инструмент до корейско, мексиканско... изпълнение, разликите в качеството на материалите и нивото на изработка стават очевадни. Естествено и звукът се различава.

Нормално е този G&L да те впечатлява, сравнен с Cort C4H, но това не значи е няма и далеч по-добро за подобна сума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.