Jump to content
Българският форум за музиканти

The Phantom Of The Opera


Infinity

Recommended Posts

Пичове и пички, искате ли да направим това парче като форумен проект?

http://soundcloud.co...om-of-the-opera

 

Намерих преди време това миди, най-доброто което можах да открия по темата, звучи като от детско Касио, но може да служи за ориентир примерно.

 

Търсят се:

басист

барабанист/може и vst(но да ги програмира добре)

клавирист

китарист

и един Марко (както ще чуете изпяла съм си и женската и мъжката партии, но там на места ми иде ниско, пък и един мъжки вокал ще го изпее доста по-убедително).

Изпяла съм ги ей така набързо, ако има интерес и решите да се включите, ще го направим както трябва и ще драсна наново, по-сериозно.

 

Благодаря и дано има включвания!

:blush::metalist:

 

http://soundcloud.co...-phantom-of-the

бекинг трак без вокали

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята е доста добра, вокалите от демото - също. Жалко, че нямам добра апаратура за запис на качествен звук. Иначе мога да помогна за китарите ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вътре съм с каквото трябва - барабани, китари , бас , клавири ;)

Като видим кои други колеги ще се престрашат включваме фурната за колаборация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз говорих с Infinity да се включа с едни лампови китарки. Тъкмо научих Nightwish версийката (защото това е базирано на тяхната) и тръгнах да записвам и се оказа, че тоя бекинг е записан с китара в нормален строй, а не DropD, както е при Nightwish... :(

Тей че може би трябва да се уточни тази подробност...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... едни лампови китарки...

да демонстрирам нагледно само:

vacuum-tube-guitar-Amp.jpg

 

Успех на начинанието иначе.

На мен би ми харесал някакъв по-различен аранжимент от и без това постния на Найтуиш (дждждж на квинти - горкия А.Л.Уебър - добре

че е Tarja да спасява човека).

Скромно лично мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички ви за включването и интереса!

Сега разбрах, че бек тракът е с тон нагоре. Бях го нагласила в програмата, когато драсках вокалите, но после изключих че това, което качвам не е от същата тоналност.

Има ли някой нужда да го смъкна и кача наново? Питам, защото всяка програма има такава опция, а ние така или иначе няма да ползваме нищо от този бек трак, освен да речем темпото му, нали идеята е да запишем с живи инструменти.

synchu, това което предлагаш много ми допада! Още по-добре ще стане, ако всеки вложи творчество. Ако някой има идея за цялостен аранжимент и звучене, също може да споделя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В такъв случай си заплювам барабаните този път , че ми се въртят малко идеи из главата.

Stay tuned, ще са готови възможно най-скоро :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така , бонус развитие от моя страна за днес

Тъй като според мен не е много гот да се прави кавър на кавъра , затова работих върху оригинала от саундтрака към филма. Темпото е 120 , оригинална тоналност (като аз реално съм записвал баса за ориентир с два полутона надолу настройка)

(Още една скоба - има някои места , които бих искал да си ги дооправя ако се одобри варианта, но тъй като след два часа заминавам извън града за няколко дни , оставям тези записи за преслушване и коментар , или евентуален прогрес)

 

 

Сета в soundcloud съдържа :

1.Само барабани

2.Барабани с бас за ориентир

3.Върху оригинала за по-голям ориентир :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз тейпнах малко демо китарки уикенда, ще стане работата мисля. ОТК-то в лицето на Infinity ги одобри даже... :)

 

Но реших, че ще е по-добре да има дръмс поне отдолу преди да записвам по-така. Даже мислех да ги почвам и тях, ама ме домързя, че трябва да слагам Steven Slate-а... :whistle:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.