Jump to content
Българският форум за музиканти

Bass preamp/di box


Yves

Recommended Posts

Тоест искаш нещо което звучи добре в пулт. Съответно или има спиикър симулатор или е направено така, че да звучи добре в пулт. Харткето и М80 имат, но аз лични бих избрал това:

 

 

bassdriverdi_image.jpg

Тогава това според мен е най-доброто решение от към цена/качество с най-готин звук. Ако искаш, макар и на значително по-високата цена, може да се разберем да чуеш ламповия ми преамп. Той също звучи прекрасно директно в пула макар и да няма спиикър симулатор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, но MXR-а като пари е максимума, който бих отделил за момента. Дори Sansamp /марак да чета, че е първи избор за доста басисти/ ми е извън бюджета - средно $200 в Щатите срещу 140 за MXR-а.

 

Ще видя дали ще успеем да се разберем с някой да пробвам Hartke, ако не вече ще мисля да действам на полу-сляпо :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като пробвах няколко такива устройства ето какво ми е мнението за тях:

 

1. Не са предусилватели защото, в общия случай нивото на изходния сигнал е прекалено ниско за да захрани ефективно усилвател на мощност.

2. Не са качествени DI-box-ове защото използват безтрансформаторно симетриране (качествените трансформатори са скъпи) без галванично разделяне.

3. Амп и спийкър симулациите звучат убедително, когато човек свири сам, но при свирене с други инструменти, басът потъва в микса и звучи замазано.

 

В крайна сметка, не са нито едно от нещата, които трябва да са. Именно затова продуктът на N-Audio е ценен, защото е и качествен предусилвател и качествен DI-box и без да симулира нищо звучи прекрасно.

След като бюджетът ти е ограничен, бих ти предложил да вложиш в качествен DI-box, като в последствие можеш да добавиш отделен еквилайзер и драйв под формата на отделни педали. Другият вариант е да събереш още някой лев и да вземеш продукта на N-Audio, повярвай ми-няма да съжаляваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.