Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос за слушалки


Recommended Posts

Драги съфорумници,

 

Решил съм да си взимам малко по-хубави тапи, нека подчертая за всекидневна употреба. Модела, на който съм се спрял:

 

AKG Q-350:

Диапазон: 11,5 - 23К Hz

Съпротивление: 16 Ohm

Max input: 20 mW

Чувствителност: 121 dB

 

Въпроса ми е: Струват ли парите си тези тапи и ще изкарат ли качествен звук, доколкото е възможно за употреба "по улиците" от телефон изкарващ добър звук? Моля за мнения от по-запознатите по въпроса! Приемам и предложения за други слушалки от същия тип вписващи се в изискванията и в същия ценови диапазон.

 

 

Поздрави!

ВанКо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Използвал ли си такъв тип слушалки преди? Питам защото доста хора ги намират за неудобни и не се чувстват комфортно със силиконови тапи в ушите. Предимството им е, че изолират добре околния шум, което би могло и да е опасно в града. Недостатъкът им е, че звука зависи много от това как са поставени.При не добър контакт с ушния канал, звукът изтънява и се губи бас. Аз предпочитамтези, които лежат на входа ушния канал, т.е. не точно тапи. Конкретният модел не съм го ползвал, но предполагам, че ще звучи не лошо. При всички случаи ще е далеч по-добре отколкото слушалките, с които си закупил устройството.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Използвал съм такъв тип "тапи" и това, което ми харесва е точно, че изолират околния шум и се чува по-добре, когато си навън. Вярно малко по-опасно е, но аз се считам за внимателен, тъй че предполагам това няма да е проблем. :greenangel: Аз исках да разбера дали съм направил добър избор или има и по-добър.

 

Поздрави!

ВанКо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

За съжаление изборът на слушалки е супер субективен и клони към невъзможно да се даде добра препоръка.

 

Аз относително наскоро купих слушалки, които много хора ми похвалиха, но на мен не ми харесват. Преди също съм имал такъв проблем с други марки. Не ги споменавам, защото самите марки и модели нямат нищо общо с "проблема", който е изцяло субективен. :)

 

Най-добре е да се пробват, ако има къде, разбира се...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.