Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Специално за MXR - правил съм си го преди време, правих му и някои модове (схемата с модификациите си ги има описани в tonepad), но като цяло резултата не ми хареса. В оригиналната схема рязането ми беше малко, а като му докарах необходимото ми рязане чрез модификациите почваше да "оцветява" звука. За момента най - доброто, което съм си правил всъщност е една комбинирана схема на драйв с нойсгейт G2D Morpheus. Пускал съм и тема за изработката му, скоро ще успея да го завърша докрай, надявам се да успея да запиша и семпли и да я понадигна малко. Мислил съм си за по - нататък да се опитам да отделя само схемата на гейта като отделен бокс, но засега не ми остава време за нищо извън работата ми. Както и да е мисълта ми е, че ако човек търси драйв с нойсгейт и конкретно драйва му допада - смятам, че машинката работи нелошо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата е доста дълга, но си заслужава четенето. http://www.diystompboxes.com/smfforum/index.php?topic=88902.0

И за ДОД-а http://www.freestompboxes.org/viewtopic.php?f=1&t=3787

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами пичове ще правя дециматора. Предлагам оферта за партия на платките. Мисля да си я поръчам да ми я изработят. Чипчетата и транзисторите и някои по гадни части ще си ги поръчам от Farnell. Ако има желаещ за платка да ми драсне Л.С. Все пак да е от Пловдив човека. :metalist:

Редактирано от bluelemon
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какви пари ще е платката за дециматора? то повечето е за подготовка на единични бройки.

Къде се поръчва в плд?

---

Едно мнение за мxr-a oт нета че е добре, едно че е зле, един вариант за дод отпаднал, един друг dod, волтажно контролиран класен гейт с хай енд елементи, и дециматора който не изглежда мн. прост. :P

Дециматора и той от групата на динамичните ли се явява, т.е., не затваря директно гейта?

---

Чак си мисля да оставя един лууп и да ползвам едно процесорче с неговия гейт и драйвове.

Трябва да довърша и еквалайзера, че без него ми се губи концепцията.

---

Mefistofel82, точно идеята за гейт и изкривител в едно ми се върти, даже по възможност в корпуса на ампа, и не драйв, ами terble booster.

Aко искаш пусни семпли и цена, може някой да се зариби, но аз не ти обещавам.

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Елементите не са изобщо екзотични и всичките ги има във Farnell. Грубо го смятам към 60лв. за целия проект. :rockon: Струва си доста това педалче. Ще пиша по натам ква хава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aa, с този бюджет гониш Nikifena по качество :P, хубави платки и солдер маска.

Аз съм по мондар и ниско бюджетен.

---

Недовършено - ето това още не съм си довършил, и сега се мотая вместо да действам - да се похваля предварително:

http://i47.tinypic.com/w9t9x2.jpg

http://i48.tinypic.com/208ziia.jpg

- грубовато, прагматично, иначе повлияно от никифена (лекичко) в черно-бял семпъл стил

Дизайна ще го дооблагородя със страници на кутията от прахово боядисан алуминиев винкел, черни оксидирани болтове с имбусни глави отгоре.

Но отстрани ряза от пендулата, си го оставям натюр!!

---

Това е елементарен преамп с ef86, само една врътка за ниво, смъртоносно захранване с букса петица (да не се включва при изкаран жак!) и не съм сигурен колко точно волта анодно ще ми даде.

Еквалайзера ще е същия корпус но много ПЪТИ повече части и дано проработи.

До нойс гейта, за който толкова задълбочено питах, не знам кога ще стигна....

---

Специално за платките - горе долу ми се получават в домашни условия:

http://i47.tinypic.com/14lkq3k.jpg

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз не че ще гоня някакво качество, даже и външен вид няма да гоня този път. Иначе бюджета ми е колкото по-малко толкова по-добре. :greenball: Иначе и аз си правя платки в домашни условия, на другите ми проекти :) можеш да ги видиш. Тази ми се ще да е фабрична. Пък и като си купиш гола платка, кислол, кислородна вода, принтери, корисилин, ала бала, гърч и ей ти ги 10лв. Ох бях се зарекъл да не се занимавам с глупости вече ама кво да се прай. Дано да тръгне. Преди проекта една мастика в камерата и или ще се пие от мъка или от кеф :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ За сега нямам намерение да правя бизнес с ефекти, всичко което правя или съм правил ми е за собствена краста. Иначе за цената - ами на мен този ефект ми стъпи на 60 лева, като повече от половината са за кутия, врътки за потенциометри, лепенки, жакове. Семпли както казах в момента са ми проблем, надявам се скоро да успея да запиша нещо и да направя едно по качествено ревю просто ей така от фукня. Ако толкова имаш интерес - може да потърсиш ревюта за ефекта в тубата, има доста и ако ти хареса - може да се споразумеем за нещо, но пак казвам - нямам някакви професионални амбиции.

 

http://forum.muzikant.org/topic/112726-aaaeii-aaoaaeoaa-e-io-iaai/page__p__702860?do=findComment&comment=702860

Тук е темата за това, което съм направил, сега вече е и с лепенка отгоре, скоро ще кача снимки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

джон петручи драйв :)

@bluelemon, така е за занимавката и общите разходи, някой неща не ги смятам, щото ги имам от някъде или преди съм ги купувал.

но някоИ консумативи стигат за няколко проекта.

п.п. пробвай със солна киселина концентрат разредена 1:2 или 1:2 и перхидрол, с тоя кислол цяла нощ ли ги киснеш?? :P

макар че не знам къде продават концентрирана или на кристали ако има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ве майна, с кислол и перхидрол за половин час става. Много е нагъчена тая платка и фабрично ще е по лесно и за "лепенето" на чаркалъка после. :coolp:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Ами пичове схемата работи и всичко си тръгна както си трябва. Като ми дойде footswitch-а и го пъхна в кутия ще пусна отделна тема. :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.